Margaret Barbour
Collegiate Institute

Box 4700
The Pas MB R9A 1R4

Graduates

1948-2013

 

line decor
  
PHONE: 623-3485 FAX: 204-623-3139 EMAIL: mbarbour@ksd.mb.ca
line decor

GRADUATING CLASS OF 2013

Honorary: Isabella Tambelli

MBCI, French Immersion and Provincial Diploma: Jessica Joy Koshel, Rhiannon Maeve McConnell-Hore, Alexa Mary Hazel Young

MBCI, Sr. Years Technology Education and Provincial Diploma: Adam W. Jackson-Stoltz, Bryce Taran MacInnis, Paul Allan Pillipow, Presley Jean Vrisk

MBCI & Provincial Diploma: Emily Rhena Paige Bate, Samuel David Blanchette, Dayna Lauren Buck, Brady Steven Cable, Madison Olive Comerford, Tori Dawn Constant, Mitchell Ellet Cutts Cook, Nicholas C. W. Cook, Chelsey Anne Duffy, Devin Victor Joseph Dushanek, Blaise Nikki Carolina Fikkert, Hannah Leigh Gamache, Amanda Jane Gareau, Matthew James Hagborg, Jillian Paige Hansen, Brin Dakota Henderson, Karli Jessica Hominick, Emily Kristen Hutchinson, Jessica Olive Iles (Valedictorian), Kelvin Antoine James Keeper, Kimberly Dana Warner Kobar, Kaitlin Dawn Madden, Kirsten Marie Madden, Jenna-Lee Maria Melnick, Danielle Christine Jean Morton, Brooke Sophia Olson, Devakani Marie Peter, Erik James Quiring, Acacia M. Rambow, Tristan J. Ranville, Rhys S. Sheppard, Larissa Emily Stephen, Mikal G. Thrones, Dmytro V. Tkachenko, Ashley Kim Trampe, Rebecca Bea Trowell, Roxanna Helen Rosalie Turner, Aaron Michael Wulowka

Sr. Years Technology Education & Provincial Diploma: Malcolm Charles Mair, Trevor Glendon Tooley

Provincial Diploma: April Ashley Barbeau-Bracegirdle, Brenden Bruce Berg, Kenneth Daniel Brightnose, Carlie Elise Buchberger, Daniel Lucas Connors, Connor Joel Cutts Cook, Michelle Kathleen Crozier, Jasmine Alethea Dionne, Logan Marie Early, Luke Ronald James Ford, Brett Mitchell Hanson, Gerilee Elena Hanson, Fern Elizabeth Haraldson, Josiah David Jacob Harder, Ty Alexander Haukaas, Chelsea Madison Brett Jackson, Tyler John LaJambe, Cullan Arek Lamb, Hanna Renee Lena Landels, Jordan John LeMay, Brady S. Libbrecht, Emily Jessica Rose Loewen, Denessa R. Mallett, Sean Angelus McGinnis, Makayla Margaret Rose Millar, Bryton Conner Misling, Zachariah Joseph Nabess, Brandon Michael Nelson-Burkart, Kilee Dawn Partridge, Bansari H. Patel, Divyesh Nareshbhai Patel, Hetuk Rajendrakumar Patel, Parth Arunbhai Patel, Christian Pierce Roberts, Jessica Dawn Sawicki, Darwin Rosaire Smith, Taylor Lee Christine Stoltz, Brandon Kyle Suwarak, Meaghan Courtney Tulman, Brayden J. A. Wilson, Brett Nicholas Zetterstrom

Mature Provincial Diploma: Ashley Cheryl Lynn Bercier, Jonathan Mark Brightnose, Sumerlyn Skye McCulloch, Matthew Devin McKinnon, Joshua James McLeod

Individualized Sr. Years Program Diploma: Pamela Kimberly Tonn

 

GRADUATING CLASS OF 2012

Honorary: Adelise Catherine Bernedette Lefe'vre

MBCI/French Immersion Diploma/Provincial: Desirae Dawn Barker (Valedictorian), Jean-Micheal Kephas Blanchette, Kirsten Marie McKay, Halie Elizabeth Anne Morden, Lorissa Blythe Yaskiw

MBCI/French Immersion Certificate/Provincial: Megan Lee Evelyn Hoskins, Harry W. Lucian, Jessica Elaine Moisan, Mickeal A. Nevakshonoff

MBCI/Provincial: Dayle Taylor Anne Anderson, Autumn H. Barbeau, Rhiannon Maria Beil, Christopher James Berscheid, Cassidy Rae Bertholet, Matthew Dale Bigelow, Kelsey Rae Bolton, Leya Danene Campbell, Ronald Ryan Michael Carey, Shawna Rea Dionne, Cole Kelvin Doak, Matthew M. Douglas, Patrick Ivan Dunlop, Kiana Embleton Glastetter, Dayna Kathleen Hayes, Caitlin Paige Henderson, Michael William Hicks, Gage Ryley Howell, Nicole Meagan Johnston, Taylor Dereck Lagace, Ashlee Anne Lagimodiere, Shandi Brooke Libbrecht, Kevin H. R. MacCharles, Michael J. Olson, Jamie Leanne Paddock, Stephen Joseph William Reich, Tyler Jake Sutton, Nicholas J. Thrones, Cortny Alison Jean Wagner, Corey Daniel Snow Woods, Jordyn Rene Woytkiw, Alexis Amy Nicole Yahnke, Dayna Antoinette Zaharia

Provincial: Michael Aaron Arsenault, Tiffany Paula Beauregard, Kate P. Bestland, Lynsie Maureen Braun, Tanner Michael Campbell-Bignell, Taylor Alexander Cote, Dustin D. Dorion, Alexandra Margaret Rose Flett, Marie Jacqueline Ann Flett, Michelle Amelia Estelle Fosseneuve, Nikki Layne Francoeur, Christopher Herbert Gardner, Philip P. J. Harston, Haley-Rae Helstrom, Bryan D. Kellington, Dallas Denise Kerwin, Logan Quinn Moreton, Blake Michael Lyn Mosiondz-Marks, Kirsten Alyssa Murdock, Vincent Everett Newman, Stephen C. Pronteau, Doris Lynnette Quill, Dwayne Alexander Richard, Delayn Katherine Smigelski, Corilee Sarah Eileen Smith, Jessica Theresa Diane Spence, Nicole B. Tornquist, Chantell June-Avery Vaillancourt-Ducharme, Catlyn Anna Joan Wagner

 

GRADUATING CLASS OF 2011

Honorary: Jessica Ulriha Pettersson

MBCI/Provincial: Ross Boland, Travis Comerford, Kyle Cooper, Jonathan Corman, Taylor Curry, Brendon Derocher, Preston Dozsa, Aaron Dreger, Curtis Forbes, Justin Forster, Ryan Helstrom, Kelly Hrabarchuk (Valedictorian) , John Laninga, Meghan Lauvstad, Garrett Lavallee, Eric LeMay, Tyler LeSann, Ryan Marlow, Brad Olinyk, Ryan Paddock, Lindsay Penner, Jenna Purshega, Jennifer Reynolds, Matthew Russick-Dunlop, Blair Scott, Emma Snell, Dylan Thomson

Provincial: Nicole Allen, Darrelyne Bickel, Cole Buchberger, Tyler Buck, Glen Burrell (+ Technology Education Diploma), Faith Carriere, Adam De Gelder, Hannah Demchynski, Haley Dionne, Kristen Duliak, Tylan Dumas, Melynda Ehman, Jeremy Fenner, Justin Fortney, Trish Francoeur, Cody Garton, Luc Haukaas, Katya Iles, Brynn Johnson, Clinton Kerwin, Rebecca Loewen, Michael Mallett, Hillary Melnyk, Nathan Morin, Iain Morton, Taylor O'Rourke, Jocelyn Popaden, Timothy Pronteau, Jennelle Quiring, Bradley Reimer, Danielle Richards, Shawna Ross, Lorne Rushton, Devyn Rusk, Phillip Sanderson, Amanda Senow, Shawn Sinclair, Kyle Stevens, Zac Zales

Completion Certificate: Allyson (AJ) Fortney, Melanie Suwarak

 

GRADUATING CLASS OF 2010

Honorary: Beatriz Delamain Martyniuk

MBCI/Provincial: Robyn Susan Colleen Anderson, Tyson Robert Barbeau, Christine Mary Bigelow, Jaron Michael Campbell, Kayla Raye Campbell, Vanessa Lyn Carey, Bradley W. Carriere, Mathew Billy Joseph Charbonneau, Mercedes Amber Cote-Lamarre, Jory Erik Richard Coulter, Christopher J. A. Crozier, Chelsey Marie Dionne, Jesse Stewart Dodds, Kara Michelle Dodds, Anna Rachel Doucette, Amy Elizabeth Douglas, Desirae Nicki Blair Dushanek, Lyra Doris Marie Ferguson, Jared Alfred James Glastetter, Kaitlyn Reide Gray, Ginny J. Haggstrom, Braden Owen Hayes, Kristine Rochelle Henderson, Stacie Lee Huculak (Valedictorian), Robyn Jacquelyne Koshowski, Lawrence W. Kryschuk, Jenilee Marie Lacey, Aleesha Erica Dawn Lavallee, Steven Luong, Nolan Ryan MacDonald, Brittany Ellen MacKinnon, Michelle Joy Matechuk, Devin J. J. Miller, Andre Frederick Murphy, Jayme Lee Tyrelle Newman, Erikka Kali Ogrodnick, Brianna Lynne Pillipow, Sadie Larissa Podovinnikoff, Braden Gordon Ramstead, Keira Ann Eileen Reimer, Megan Leah Richards, Paul William Joseph Rydberg, Kevin R. L. Shepherd, Riley Marc Sutton, Haley Alyx Tulman, Kaitlin Maria Wasylynka, Skyler Nicole Woods, Lauren Kelsi Wotherspoon

Provincial: Bailey L. Atkinson, Paul Edward Bouvier, Shaye Elizabeth B. Jean Brown, Cody D. H. Crozier, Ryan Mitchell Delorme, Chasity Kristin Ducharme, Mitchell Gordon Dunlop, Jo-Anne Angelina Rose Enekwinnare-Nataweyous, Daniel Fernand Gofflot, Cody A. Helstrom, Daniel James Hrabowich, Tyler D. A. Johnston, Lacey Janine Kirkness, Christopher Jordan Lathlin, Lauren Leann Lathlin, Sherilyn Louise Lathlin, Bo Wayne Robert Lawrie-Colquhoun, Glenn J. E. M. G. MacIver, Trevor Randal Marshall, Denise Rae McClymont, Shayla Brittanie Mink, Bertha Jane Nasekapow, Brayden Bradley Nelson-Burkart, Josh Jon Poclitar, Tyler Kent Roberts, Raven Ann Stevens, Bradley Peter Swampy, Brett W. Wenger, Cody Michael Williamson

Completion Certificate: Michelle Bighetty, River Dumas

 

GRADUATING CLASS OF 2009

Honorary:  Mathieu Christian Dumont, Jutapak Tangphaiboonvetchakij
MBCI/Provincial:  Jeff Bannon, Nicole Amber Buck, Erin Marie Burrell, Katlynn Kasheen Jenna Clouson, Denae Nicole Corman, Charlotte Leanne Dean, Andre Ovide deTremaudan, Amanda Lynn Ducharme, Mehgan Ann Marie Ducharme, Skhlar Tiffany Hope Everson, Bryce David Gamache, Gary Gerardus Robert Gawliuk, Joseph Michael Haraldson, Brett Matthew Haukaas, Jessica Lee Helstrom, Nicholas Mark Hominick, Brian Nicholas Hrappstead, Aryn Marlayne Kellington, Jordan Bruce Kirbyson, Sydney Nicole Koshowski (Valedictorian) , Jessica Lee Lauk, Rebecca Nicole MacDonald, Stephanie Ali Madrigga, Rainy Marie Rose McKay, Caitlin Marie Ida McNeill, Dayton Kyle Moreton, Brianne Ashley O’Rourke, Gillian Rae O’Rourke, Kelsey Morgan Paddock, Jesse Arthur Ramstead, Stephanie Carole Reid (Valedictorian), Kyle Alexander Robinson, Jacqueline Nicole Smith, Garett Robert Charles Starr, Miriam Elisabeth Van Damme, Skyler John Yaworski, Dawn Irene Zaharia
Provincial:  Cynthia Marie Battcock, Orlena Sara Beardy, Sharlee Vaunne Bercier, Maryjane Bignell, Jessica Annette-Seth Birkholz, Dominique Phoebe Marie Boland, Kevin Robert Paul Byrne, William James Alexandeer Chalmers, Virginia Evelyn Demchynski, Jordan Wade Ducharme, Arielle Layne Francoeur, Melvin Gordon George, Chet Christopher Hanratty, Paul Warren Helstrom, Megan Leah Hutchinson, Ashton Alexander Klyne, Amanda Lee Landels, Gordon Mario Mallett, Jacob Matthew Marshall, Marie Martin, Peyton David McAree, Tamara Danielle Nechvatal, Cynthia Laverne Quill, Andrew Michael Sanderson, Jennifer Barbara Schultz, Brian Norman Scott, Conrad Lincoln Scribe, Troy Douglas Thwaites, Ana Madeleine Veloso, Gregory Todd David Wagner, Bradley Cole Williams
Completion Certificate:  Garth Keenan Bonner, Nathan Boyd Bonner   (72)

 

GRADUATING CLASS OF 2008

Honorary:  Ana Karen Olvera Hernandez, Nils Viktor Romeo Nickel, Gabriel Kava Schuchmann
MBCI/Provincial:  Hilary Emma Aquila Bate, Alicia Ann Battcock, Erin Lynn Berscheid, Lindy Breanne Blake, Neilly Jean Rae Coulter (Valedictorian) , Christine Hilda Cull, Julien Michael Dupas, Alix Lynne Fenner, Paige Aftan Spence Fleury, Laiah Joy Guilford, Lindsay Rae Harkness, Samantha Lorna Elaine Holmgren, Alan Conrad Hrappstead, Jordan Thomas Jackson, Brett Anthony Douglas Janz, Naithan Travis Lagace, Josh Dennis LaJambe, Andrew Nicholas Legge, Rhaea Ariane MacInnis, Ulysses Miles A. O. Mason, Nicholas Barry Matthews, Dailynn Rae Marie Nelson-Burkart, Amanda Kristen Olinyk, Ryan Wayde Roberts, Amy Smith, Megan P. Young
Provincial:  Tyson M. Artibise, Kenneth Wade Atchison, Jarrett William Mark Azure, Eric P. Bieker, Mitchell W. Bieker, Christopher Matthew Bouvier (added August 2008), Amanda Brooke Campbell, Colin W. Commodore, Kourtney Marie Crozier, Micheline Taryn Grondin, Karley Michelle Hanson, Desirea Commille Howell, Fawn Marie Howell, Brittany Ann-Marie Johnson, Kristopher James Johnson, Alannah Joyce Kirkness, Nikki Eden Laframboise, Shauna Lynne Luce, Liam Roderick Collier MacCharles, Aaron Christopher MacDonald, John William MacLean, Kyle Morgan Taylor Mallett, Dawna Marie Marchant, Michelle Mary McKay, Melissa Susan McMillan-Vandenbogerd, Matthew Brian Morrish, Patrick Thomas Morrish, Burgundy Lynn Morton, Christopher Lee Morton, Tiffany Marie Nobess, Jesse Wade Normore, Chelsey Madison Pilling, Jonah Poclitar, Jeff Reagan, Jenna Lynn Reeves, Jason Darrell Smith, Sarah Christina Tomchak, Jessica Karly Trampe, Drew Krisjan Tritthart, Tyler Andrew Tulman, Jessie Rae Walker, Brian George Wasylkoski, Ashton M. Zorn
Completion Certificate:  Amanda Jennifer Bighetty, Codi Ryan Calvert, Brendan James Mutanen  (74)

 

GRADUATING CLASS OF 2007


Honorary:  Felipe Oliveira Campos, Antonia Hanne Ingeborg Musolff, Nele S. Reike
MBCI/Provincial:  Kylie Ann Beaton, Solomon T. Berg, Christopher Sylvio Guy Charbonneau, Robert K. C. Cohoe, Samantha Rene Lawrie-Colquhoun, Brennen Royce Cox, Leah Katherine Crockett, Matthew James Dean, Shane Ryan Dick, Jacqueline Marie Ducharme, Alyssa Faye Farquhar, Chelsea Morgan Feely, Chelsea Denae Gamache, Kali Mae Germain, Matthew Robert Hoskins (Valedictorian) , Marissa Lynn Hostasek, Eliza-Jean Kirkness, Lisa Danielle Lagimodiere, Robin Monique Lagimodiere, Sean Robert Lagimodiere, Lia Averie Lillian Marin, Caitlyn Dawn McKay, Melody Mirza-Agha, Danielle Jay Murphy, Daniel Robert Nabess, Brodie J. O’Rourke, Breydon Michael Stangeland, Brenda Elizabeth Tonn, Jennifer Lynn Tooley, Amanda Louise Totte, Derek A. Trudel
Provincial:  Yvette Jade Arnault, Justine G. Arsenault, Tara-lynn Elizabeth Bannon, Alexander Joseph Bates, Shannon Rose Chapman, Tracy Lynn Constant, Jeffrey James Coulter, Ronald Aaron Dale, Darren W. F. Dionne, Matthew William Dodds, Chloe A. Dorion, Justin Frank Lewis Ducharme, Garrett Earley, Jessie Kayne Francoeur, Karen Lynn Gallagher, Cheyanne Janine Gould, Jarrett Albert Hogue, Kayley Ann Hrabwoch, Perry John Kaczoroski, Patrick Ryan Kerwin, Adam Lawrence Kryschuk, Travis Robert Landels, Bradley J. Lauk, Roland Gerard Le Sann, Amy Elizabeth Hannah Mayuk, Daniel Pl McGinnis, Tyler Bradley McKinnon, Franki Kasteel Nechvatal, Michael Johnathan Joseph Nicholas, Brittney Anne Olson, Lauren Joan Pauwells, Ashley Jean Pevie, Bethany Alayna Pich, Tamara Lynn Playford, Lyndsay Elizabeth Reid, Michael Edward Roberts, Shawna J. Stevenson, Shaina Dawn Thrones, Donalda Dawn Villeneuve, Jeffrey Cole Wenger, Kaytlyn Renee White, Ryan James Wilkinson, Lindzi Dana Williamson
Completion Certificate:  Dawn Elizabeth Cherry   (78)

 

GRADUATING CLASS OF 2006


Honorary:  Felix Francois Cornil Naepels
MBCI/Provincial:  Jordan Robert Barbeau, Amanda Natasha Beauregard, Kimberly Anne Berscheid, Amy Suzanne Bestland, Olivia Christine Marie Boland, Andrew Gerald Calvert, Stephen Thomas Cull, Gabrielle Leigh Dupas, Ian Christopher Fulford, Amy Noelle Gladstone, Megan Jean Gosse, Jordan C. Hanratty, Landon Gerald Hiebert, Christopher Joel Hostasek, Homa Houshmand, Cabel D. Johnson, Lise Caitlyn King, Seth Michael Kizuik, Chantel Marie Lagimodiere, Justin A.Larkins, Kathryn Elizabeth Bell Lauvstad, Melanie Anne Levesque Keith, Regan M. Lysohirka, Madison F. Octavia MacLean, Sean Matthew Madrigga, Whitney Amanda Martin, Annamarie Lorraine Matthews, Cameron Ian McKay, Neeman Sabet Mirza-Agha, Loralee Jean Mitton, Melissa Lynne Moar, Supriya Bhavani Nishtala, Meaghan Elizabeth Pilling, Emmanuelle D. Proulx, Jason Patrick Reagan, Mathew Darcy Richards, Thomas Cody Stait, Joseph Richard Trudel, Natalie Denise Van Damme, Scott T. Young
Provincial:  Jade Elizabeth Armstrong, Robert Bryan Armstrong, Kimberly Carla Rose Ballantyne, Joel Robert Basson, Samantha Grace Vienna Mae Berg, Kirsten Dawn Buck, Meagan Lynn Bushko, Lovelynn Lina Caribou, Krista Everly Case, Catherine Anne Michelle Curtis, Quentin Blair Demchynski, Amber Dawn Dreger, Megan Leanne Gray, Taylor G. A. Howell, Jodi Rae Huculak, John Eavery MacKay Ings, Amber Dawn Kirkness, Harleigh Michelle Marchant, Mark Owen Miles McGillivary, Stephanie Rae McKinnon, Jermaine William Merasty, Aaron Thomas Moseley-Williams, Karen Lynn Nasee, Michelle Eloise Newton, Sarah Lynn Rydberg, Joshua Caleb Sayese, Amanda Sara Schultz, Hilaree Brynn Sinclair, Matthew Charles Tavener, Justin L. Thwaites, Lindley Rae Trampe, Andrew Michael Watts, Kenneth Tyler Whitbread, Naomi Dawn Wright
Completion Certificate:  Jonathan Victor Ducharme   (76)

 

GRADUATING CLASS OF 2005

Honorary:  Daisuke Tomimatsu, Sutthinee Chokaew
MBCI/Provincial:  Brittany Leah Armstrong, Justin Terrence Artibise, Stephen Christopher C. Bate, Dustin Neil Bates, Leah Anne Berscheid, Tana Jean Bockus, Kaila Mae Calvert, Amy Lynn Cartman, Winnie Chou, Kimberly Lena Joyce Cooper, Cathleen Holly Dawn de Beer, Neil Donohoe, Matthew W. B. Fidler, Raimey Robert Ford, Morgon Arthur Vernon Frechette, Elyse Renee Gervais, Bradee Alexandra Hlady, Leifur Eric Isfeld, Desirae J. Johnson, Brianne Gabrielle Lagimodiere, Holly Teneal LaJambe, Joshua John Lamontagne, Raelyn Ann Marie Larocque, Kelly Theresa Long, Heather Kathleen Luce, Thomas Vinton Blake Lucey, Kerry Ann Midford, Clifford Alexander Nabess, Melissa Beverly Pevie, Shauna M. Ponask, Daniel Paul Seidel, Colin Andrew Shepherd, Christopher Bryce Skerry, Travis Eric Smith, Jenna Brooke Sutton, Whitney Leigh Tomchak, Jenna Leigh Walker, Brennan Walter Yanchycki
Provincial:  Tyson Christopher Babey, Kristen Amber Burns, Sean Champion-Taylor, Allan David Micheal Curtis, Dallas Darlene Dushanek, Allan C. Easter, Chance Thomas Fenner, Adam John Fisette, David Andrew Victor Hagborg, Kenneth C. S. Helstrom, Amy Brett Jackson, Alexander Douglas Johnson, Brendan R. King, Ashley May Kryschuk, Joseph A. Kryschuk, Kayleigh-Rae Marie LaFontaine, Ashleigh Irene Michelle Lagace, Ryan Michael Lagace, Jason Alexander LaJambe (M), Shanna Monique Ledoux, Abigail Oricia Marion Mayuk, Colin Louis McIntosh, Kaelee Meagan McMillan-Vandenbogerd, Houston Michelle Parsons, Jamie Lee-Ann Reeves, Todd Graham Robinson, Jenna-Leah Spence Fleury, Jennifer Michelle Walker, Sara Briana Ward, Carson Carl Watts, Verdonna Rae Yachiw, Michael W. A. Yeo, Christopher Jason Zolinski
Completion Certificate:  Kara Leanne Candace Iles  (74)


GRADUATING CLASS OF 2004

Honorary:  Naoki Kakutani, Maria Laura Vertozo Sabbag
MBCI/Provincial:  Bree Diane Balaski, Dallas James Blake, Jackie Chou, Ryan Bradley Cox, Andrew W. Cull, Catharina Johanna Dawn deBeer, Brett T. Earley, Tyler James Christopher Fourre, Sarah Ellena Guilford, Danielle Elizabeth Hagborg, Ashlee Ann Hogue, Richard Micheal Hrappstead, Reino Juhani Jarvinen, Jillian Kay Joyal, Brett J. Lagimodiere, Dustin Michael Madrigga, Chad Stephen James Manko, Melissa Ashley McCulloch, Daniel Brian McIntosh, Julie Lynn Mitton, Jennifer Lee Katherine Moose, Shauna Kathleen O’Rourke, Richa Patel, Jeremy James Theodore Poclitar, Amy M. Pouliot, Andre Michel Proulx, Sean Micheal Reagan, Kyle Daniel Reid, Michelle Lea Reid, Carlie Anne Senow, Jeffery W. Smith, Joey Brennan Smith, Rebecca Katherine Snell, Amara Renee Stangeland, Dwayne Andrew Thomas, Jason Daniel Totte, Pamela Catherine Whaley, Ian David Wright, David William Wyman, Tyler James Yellowega
Provincial:  Aynsley Alexandra Banks, Kristopher D. Benson, Kory Jacob Braun, Paul Andrew Chalmers, Leonard Wayne Chastellaine, Jarvis Greg Ducharme, Keith Aaron Douglas Ducharme, Brianne Lynne Fulmore, Matthew Daniel Brian Gale, Robert Nicholas Gladstone, Michelle Lynn Halstead, Angela R. Hostasek, Julie Marie Huculak, Albert Sulo Huhtala (Tech.Ed.), Rachael Ianna Lorraine Ings, Vincent Adam Louise Karpick, Andrea H. Kirby, Justin M. Klym (Modified), Terrill G. L. Krys, Brenda Erin Nicole Lagace, Megan Caitlin LaJambe, Renee Jaclyn Lavallee, Ryan Clark Legge, Ashley Nicole Madrigga, Alicia Lorna Maria Marriott, Christian David Matheson, Barry Edgar McKee, Brendan Derry Moseley-Williams, Trevor D. Newton, Riki June Natalie Parsons, Jamie Kathleen Patenaude, Jill A. R. Perchaluk, Joshua James Pielak, Donna Leigh Sandberg, Lisa Dawn Saunders, Brody Tyler Semchuk, Chantelle S. Senyk, Shailene Brett Smigelski, Jeremy Garett Smith, Danielle L. Thomas, Sheena Rae Thrones, Daniel Antonio Veloso, Brittany Marie Voyer, Jillian Erin Wasylynka, Anthony Joseph Zukewich
Completion Certificate:  Christopher John William Iles, Jill Elaine King (89)

 

GRADUATING CLASS OF 2003


Honorary:  Natalie Ko, Florence Magne, Camilla Penzo, Marie Verdera
MBCI/Provincial:  Ross Allen Ahweng, Amber May Berscheid, Melody D. Bighetty, Denise Joyce Bonner, Michael Wayne Cherry, Cara Leeann Davy, Richard Frank Dumas, Dustin Darrell Dushanek, Tara J. Erickson, Ben W. Fulford, Disa Rae Gale, Krystie Louise Gibbs, Rebecca Lynn Gosse, Robert Daniel Gray, Jennifer Lynn Hillman, Jordan Kane Johnson, Jennifer Lee King, Aarika Louise Kirkness, William A. Kizuik, Crystal Dawne Muilenburg, Kerri Lynn Muzyka, Brett Tyler Needham, Heyley Shianne Profit, Destiny Wanda Reader, Jodie Ellen Reeves, Sarah Lynn Scheffers, Brittany Paige Smigelski, Llewellyn Surajballi, Lenise Van der Merwe, David Allan Victor, Riley D. Wlasichuk
Provincial:  Brea Alyssa Anderson, Ashley Erin Arnold, Tatiana Elizabeth Baschak, Jenna Leigh Basson, Ryan William Blakeston, Jerilyn Elise Blaquiere, Matthew J. A. Bullee, Hayley Kathleen Chapman, Leslie R. Chief, Jennifer Rose Constant, Trevor James Constant, Chris Allen Ducharme, Tyson C. Duliak, Darnell S. Francoeur, Kasady M. W. Gamache (Dionne), Garrett Louis Gaudry, Jeffrey Stephen Joseph Graveline, Maureen Sue-Ann Halstrom, Pamela S. Hansen, Shaundelle Elise James, Nathan Ryan Jones, Tara Nicole Kaczoroski, William Howard Kryschuk, Amy Ellen LaJambe, Heather M. Lane, Luana Leader, Kyle D. Michelle, Christopher James Nabess, Kimberly Dawn Nikolychuk, Brian A. A. Nolette, Cory James Normore, David Eric Normore, Holly Cathleen Sharli Pich, Alexandra Marie Podovinnikoff, Joshua Timothy Schultz, Adam Harley Senow, Patricia Marie Shepherd, Chad Wayne Smith, Ryan James Sutherland, Jared Matthew Tavener, Jeff Gordon Watts, Patricia Ann Wilkinson, Joshua A. K. Wishart, Steven Edward Yellowega
Completion Certificate:  Lionel Douglas Dwayne Gaudry, Shawna Marie Oman, Riley Aaron Stephen (82)

 

GRADUATING CLASS OF 2002


Honorary: Jimmy Eid, Kari Alvilde Jensen, Courtney Patricia Robertson, Stephanie Caroline Ross, Chitra Winsor, Victoria Yurakh
English: Erika Jo Armstrong, Jarret Rodney Berezowecki, Ashley Eileen Berscheid, Erin Louise Boscow, Bailey Chou, Kimberly D. Commodore, Amanda Ellen Donohoe, Jordan Patrick Dunnigan, Crystal Leigh Genaille, Marcia Jayne George, Crista Robin Gladstone, Aimee N. Greene, Tyrel T. Hogg, Bayan Houshmand, Amy Lou-Ann Hudson, Lori Elizabeth Hunt, Kyle William Kozun, Courtney Megan Elizabeth Lane, Kelvin K. Larocque, Ryan R. Leroux, Jennifer Melissa Levesque Keith, Kent Christopher Midford, Blair R. Murray, Lana Joanne Nolan, Krystle Lynne Paskaruk, Chantalle Alyssa Jewel Pitre, Stacy Mae Ponask, Benjamin Daniel Poole, Stephen Lewis Renner, Neil Alexander Robinson, Jonathan Michael Rudolf, Derrick James Sanderson, Heather Anne Scott, Kathryn Marie Seidel, Sherry Dawn Shepherd, Stacey Michelle Skerry, Vanessa Renee Skokun, Lori Ann Stewart, Krista Lee Tooley, Cézanne Van Der Merwe, Andrew Mark Victor, Kalie Marie Wenger, Andrea Rose Whaley, James Richard Whyte, Kaleigh Lindsey Yanchycki
Provincial: Patricia Michelle Adamson, Ryley Wade Benson, Danielle P. M. Brunet, Jacqueline C. Bouvier, Keith Davidson, Ryan Douglas Drake, Amanda Markella Ellenberger, Daralis Rae Gazdewich, Jillian Danielle Goldstrand, Jennifer J. M. Ham, Michelle Doreen Hart, Amanda Sue Huculak, Jeanette Alice Hunter, Richard William Jaeb, Matthew Cory Jaques, Marie Ann Johnston, Brenan Lee Klimchuk, Kiley B. Kozlowski, Scott A. Long, Kevin D. Luce, Jeremy John Manko, Maegan Ava Carley Marriott, Brent L. McIntosh, Gary Michael McLean, Lauren Marie Melnyk, Christopher Allan Reagan, Nancy Lynn Saunders, Kathleen Dyan Shand, Talia Ambra Smigelski, Kelly James Stephenson, Lorie Alicia Stevenson, Jeffrey James Stuckert, Brandi Rae Tavener, Natasha Lynne Unger, Eric Jay Veloso, Amy Dawn Carol White, Daniel Timothy Ray Wilson, Joshua Sloan Zeran, Mathew Graham Zetterstrom
Completion Certificate: Roberta Brass

 

GRADUATING CLASS OF 2001

Honorary: Antonio A. Bottini, Laurent D. P. Luijckx, Diogo Pantarotto, Tim Alexander Steinbrecher, Heidi Erika Wenzel
English: Chelsea Dawn Batiuk, Joel Micheal Benson, Trevor Robin Michael Cross, Gwendolyn Ruth Donohoe, Heather Lynne Duncan, Jessica Mandy Finnerty, Anna Lindsay Fisher, Ryan Christopher Freese, Joel John Germain, Jacob Lorne Giesbrecht, Stacey Dianne Halstead, Christoffer Andrew Haugen, Cher-Ann Hillman, Nancy A. Kelly, Jason Andrew King, Heather Laura Krawchuk, Lauren Erin Dawn Krys, Lindsay leigh Martin, Shane W. McFadyen, Karen Amy McFarland, Jolene Maria McLean, James Alexander Mitton, Kristy Laine Moar, Cynthia May Muilenburg, Carrie Lee Mary Parisian, Isaac John Scheffers, John W. Scott, Nadine Anne Semple, Angela Lynne Slater, Brandi Lee-Ann Smigelski, Brooke Martine Smigelski, Steven Christopher Smith, Jonie Raemona Snyder, Tia Dennae Stait, Stephanie Dawn Thomas, Wade Edward Tomchak, John N. Wain, Colin Ryan Watkins, Erin Maureen Watkins, Dayna Rey Wlasichuk, Jennifer Ann Wyman
Mature Student: Erin Dayle Atchison, Stephanie Blanche Thomas
Provincial: Chelsea Sue Anderson, Michael A. Baschak, Theodore Erik Baschak, Ryan Bradley Cartier, Lena Katharine Chorney, Robin Christina Hirst, Katie J. Huculak, Susan Gail Johnson, Inez Jeannette Leask, Shawn William James McLean, Saman Mirza-Agha, Jill Duree-Lynn Needham, Riki Lee Odenbach, Morgun S. Olson, Loretta Mary-Lynn Plowman, Daniel N. Scott, Nicolas C. Shand, Brandy R. Taylor, Nikki Alida Thwaites, Garrett Douglas Gordon Turner, Laura Versace, Kristen Jennifer Young

 

GRADUATING CLASS OF 2000

Honorary: Janelle Audrey Coles, Emilie Nairi Derderian, Enrique Lemarroy Gonzalez, Hanne Elisabeth Strom

English: Doran Rochelle Armstrong, Jeffrey Allan Berezowecki, Scott Travis Blakeston, Megan Elizabeth Boscow, Johnathon A. Chartrand, Alan Ivan Chorney, Erin Elizabeth Dartnell, Matthew Chad Ducharme, Tyler Douglas Eyres, Richard Paul Freese, Carmen Nicole George, Nicholas Charles Germain, Cory Mathew Graveline, Stephen D. Harfield, Corey Thomas Henderson, Debra Ann Illsley, Natalie Nicole Jones, Daniel Joseph Joyal, Nolan J. Kirby, Brooke S. Klima, Tara Lynn Klimchuk, Allison Niomi Krys, Jeremiah Ehren Mackenzie-Willner, Steven Michael Mancini, Bryan P. McCorkill, Shannon Angela McCulloch, Catherine M. McKee, Kristin Nicole Mosiondz, Michelle Renée Murray, Christopher P. Muzyka, Conrad Lionel Nabess, Dimitrios Megikof Papadakis, Leanne Rose Pasiowetz, Christopher Albert Paterson, Mark Andrew Pinder, Donald W. G. Popplestone, Ryan Gérard Proulx, Colleen Elizabeth Reader, Christopher Robin Rowbotham, Alexis Petra Rushton, Luke John Sayese, Dustin Myles Scott, Nicole Teresa Skokun, Ashley Marie Todoschuk, Adam Tyson Verch, Patrick Robert White, Elizabeth Marie Whyte

Academic: Tyler Mark Burton, Marie Theresa Lagace
Mature Student: Aimee Jo-Anne Parisian, Bobbi Shay Walowski
Provincial: Kristen Michelle Anderson, Jolene Arvel Ballantyne, John Joseph Bradt, Kevin L. Buck, Brian J. Campbell, Eli M. Devenny, Nolan Thomas Fulford, Erin M. Funk, Sandra M. Hogg, Sylvia L. A. Kemmesies, Jonathan Steven Kozun, Kimberly Renee LaJambe, Renee Lynn Marin, Chantal Nova-Rae McKenzie, Amy Hilary Mink, Terrence Mathew Nimetz, Amber Rae Nolette, Breann Leigh Northcott, Ryan Taylor Paupanekis, Ashley Elissa Pielak, Jolene Natasha Roberts, Cory Dean Rooks, Cindy Lynn Titterton, Richard Allen Young

 

GRADUATING CLASS OF 1999

Honorary: Jakob J. Kettenburg, Marianella Madariaga Calles
French Immersion: Maisie Maegan Giesbrecht
English: Iain Thomas Albert Ahweng, Trevor Wayne Allen, Leah Michelle Armsworthy, Nicole Jacqueline Bilinski, Lindsey Gail Boguski, Justin Myron Chen, Leanna Catherine Coulson, Lindsay Paige Dartnell, Bambi Marie Dirks, Andrea Lee Dissette, Darcie Ann Dunnigan, Steaven L. E. Forster, Rochelle Georgina Fosseneuve, Ryan Ronald Graham, Chad Leonard Greene, Jérémie J. A. Grégoire, Keith Jeremy Guay, Brian Michael Halstrom, Karie Kay Haugen, Geoffrey K. Hollett, Robert M. Hunt, Tracey Lynne Carlene Hyde, Garren Matthew Hynes, Robert Richard Klima, Neil D. Koop, Laura Rose Lagacé, Joanne LaJambe, Ronlee Michelle LaRocque, Mark David Lyons, Todd W. N. Madrigga, Justin John Marleau, Michael Allen McLeod, Julie Danielle Olson, Morgyn Rae Smigelski, Carollan R. Smith, Janna Leanne Sorochuk, Shannon Jean Sara Tavener, Ryan M. Veloso, Ryan Robert Vipond, Gregory Edmund Wain, Marcie L. Watts, Kyla Dawn Wlasichuk
Academic: Andrew A. Gardiner, Ryan K. Profit
Mature Student: Sherry Lynn Grindle
Occupational Entrance: Christopher B. Harrington, Clinton L. Sandy, Peter Bradley Swampy
Provincial: Ryan Burns Anderson, Shaun C. Bernard, Sheldon Murray Bourassa, Crissy Leigh Buchannon, Daphne Marie Cook, Stanley Blair Cook, Karen Mary Dick, Sabrina Faye Dietz, Danielle M. Drake, Amanda Faye Dumas, Trevor D. Eyres, Daniel W. P. Flett, Crystal Dawn Funk, Amanda LeighAnn Gaudry, Cristy D. Klym, Kevin Joseph Lamarre, Charles E. Madder, Lindsay Rae May, Jeremy M. C. Mayer, Clifford Reginald McGillivary, Dana Elsa McLean, Danae Luise Montpetit, Derek A. T. Moose, Colleen Cindy Patchinose, Andrea May Salamandyk, James Robert Sanderson, Kevin Allan Stoneman, Aileen Joyce Totte, Matthew Jordan Victor
Certificate: Dean Ronald Bradford

 

GRADUATING CLASS OF 1998

Honorary: Marie Favre Bonté, Antti Kaarle Sankola, Julie Wainwright
French Immersion: Leonard V. Anderson, Graham Dean Cross, Jade Valerie Brenda McLean
English: Vanessa Lynn Marguerite Anderson, Rebecca Anne Armbruster, Karra N. Armstrong, Jason Michael Bennett, Tara Lynda Bourquin, Troy S. Carnegie, Jomar Paul Cruz, Donna Lynne Gallagher, Sara Margaret Laura Germain, Kevin Ham, Jade Dawn Harrison, Brooke Erin Gari Hopper, Steven R. Hunter, Amanda L. Illsley, Roberta L. Innes, David Ryan Johnson, Farol Rae Johnson, Melanie Rae LaJambe, Graham A. Long, Megan Louise Long, Kirby John Maksymetz, April Leah McDonald, Lori Susan McGinnis, Tamara Marie Mitton, Tammy D. Mosiondz, Jana Lee Muzyka, April Dawn Nabess, Anneke Beverly Nussbaum, Colin James Parker, Diane W. J. Pasiowetz, Tamsin Jane Patience, Misty Rose marie Pitre, Terence Brian Poulin, Paula Constance Regan, Keith R. Rudolf, Jamie Edward Saskowski, Christopher Jean Sentenac, Nadia Marie Skokun, William J. M. Spencer, Desirée Noel Streit, Jonathon Cory Tavener, Paula Ann Thwaites, Katherine Tubiera, Courtney Marie Turner, Francine M. Villeneuve, Garrett Kevin Wadelius, Cory D. J. Watkins, John Lorne Watkins, Karrie-Ann Lynn Yellowega

Academic: Kevin Alfred Anderson, Donna Bernice Hamre, Richard mark Harapiak, Melanie Dawn Marshall, Curtis L. Mayer, Melvin Stanford Meade, Justin Roger Nabess, Michael T. Reader
Vocational Industrial: Curtis James Gareau
Mature Student: Alecia Dawn McLeod
Occupational Entrance: Cynthia Ann Kolisnyk, Lisa Eline Mosondz, Michelle Lee Olfrey
Provincial: Bruce Anderson, Richard M. Anderson, Kerstin Magarete Auer, Keely Rae-Shan Case, Darcy Byron Hanchuk, Timothy D. Harfield, Camellia Elizabeth Hendrickson, Kyle David Herman, Marti Sherray Hogg, Annick Lagace, Robin Vaughan Mauthé, Ashley Warren McDaniel, Kenneth Edward Nabess, Christine Dawn Nobess, Darryl J. E. Richards, Michelle Lee Richards, Charles A. Richardson, Paul Zennon Salamandyk, Carla R. Samatte, Jennifer M. Sandberg, Billy J. Senyk, Valerie Shelvey, Darrell Alan Stoltz
Certificate: Wendy Lee Michelle Brown, Justine Nabess

 

GRADUATIMG CLASS OF 1997

Honorary:  Carine To, Koen Van Bochaute, Mayra Villegas
French Immersion:  Andrew Ahweng, Shelley Beltz, Jarrod Boscow, Meaghan Dunnigan, Danielle Gregoire, Ginger Joyal, Christopher Keller, Renee Lagimodiere, Christopher McDonald, Jocelyn Patenaude, Geoffrey Reader, Morgan Sorochuk, Alison Thorne, Leslie Thorne
English:  Tina Adamchuk, Lynn Allen, Christopher Benson, Justin Budinikas, Holly Burkart, Cherie Burns, Jaime Burns, Michelle Chartrand, Crystal Chief, Brent Colgan, Stephen Coulson, Everett Demchynski, Glen Ducharme, Amanda Emsland, Tyler Erickson, Trevor Farski, Kurtis Fulmore, Michael Gordillo, Adam Halstrom, Katherine Hansen, Lars Heino, Jenny Highfield, Jennifer Hudson, Karen Kembel, James Kostyk, Megan Landsborough, Armand LeSann, Sabrina Lucyshyn, Devin Lyons, Steven Maciesza, Sheri Mancini, Michael McFarland, Cameron McKay, Boyd Melko, George Montpetit, Paul Murphy, Michael Nychka, Michael Oakes, Grant Reinfort, Shawn Reinfort, Andrew O'Jay Robinson, Quincy  Robinson, Jennifer Sanderson, Jennifer Snider, Leslie Stevenson, Peter Thorne, Kristy Todoschuk, Ryan Watts, Jason Weldon, Brenda Wilchowy, Lori Wright
Academic:  Christopher Alyea, Daniel Benson, Robert Clark, Lloyd Devenny, Miles Kobelka, Andrew McLauchlan, Melanie McLeod, Jack Needham, Samir Patel, Norma-Jean Potkonjak, Trent Swanson, Roger Yury
Vocational Industrial:  William Krys, Colleen Zielke
Mature Student:  Ronald Alyea, Jodi Campbell, Michael Cartier, Jonathno Cartwright, Bonnie Hatch, Kara Lamb, Dena O'Rourke, Gaylene Poulin, Wanda Stone, Sandra Tavener, Gail Thomas, Stephen Young
Occupational Entrance:  Max Azure, Tanya Dyck, Bradley Hanchuk
Provincial:  Carrie Alyea, William Beadle, Harley Bon, Derek Chaychuk, Lisa Delaronde, Jerry Hebert, Debra Helstrom, Gayle Hopkins, Curtis Sonny Lavallee, Scott MacDonald, Kimberley Marnock, Garth McDonald, Norman McKenzie, Tina Molyneaux, Marla Needham, Cindy Palosaari, Gideon Perry
Certificate:  Amanda Brightnose, Danielle Patenaude

 

GRADUATING CLASS OF 1996

Honorary:  Elske De Ruiter, Hanna Irene Koutaniemi, José Puerta Fernandez, Kim Thompson
English:  Trenton Allen, Jason Anaka, Vincent Anderson, Jeremy Armbruster, Michael Bilinski, Cole Campbell, Kara Campbell, Raymond Castel, Michael Dartnell, Melanie Dawson, April Dietz, Sheri Dube, Amber Dyrkacz, Andrew Gordanier, Dallas Hay, Dayna Hyde, Shauna Krawchuk, Shannon Krys, Jodie Kuhl, Edith LeSann, Gina Lewandiwsky, Crystal Madrigga, Christine Marshall, Tara McLean, Ivale Mitchell, Ame Nussbaum, Nicholas Nychka, John Parker, Jarret Rooks, Michelle Sentenac, Mikael Sibakow, Gody Streit, Holly Tavener, Laura Thwaites, Conrad Verch, Wendy Vipond, Jodi Zimmer
Academic:  Jason Ballantyne, Mandy Budinikas, Lori Campbell, Wesley Carnegie, Harold Carriere, Gary Ducharme, Simon Richard Jaeger, Christopher Joyal, Douglas Joyal, Pamela Lucian, April McGillivary, Gerald McKenzie, Kris McLaughlin, Rikki Nicol, Brennyn O'Connor, Christi Pich, Erin Popika, Jeffrey Regan, Michael Sattelberger, Ann Marie Veitch, Darryl Villeneuve, Angela Wilchowy, Derek Williams, Angela Zaretzki
Vocational Industrial:  Mark Atchison, Joseph Curtis, Richard Ferland, Jeffrey Martinson
Occupational Etrance:  David Chaszewski, Darrell Foster, Ryan Volden

Mature Student:  Joanne Goudie
Provincial:  Anita Dickie, Eileen Inglis, Shannon Kelly, Joseph Villeneuve

 

GRADUATING CLASS OF 1995

Diploma:  Brent Allen, Nathan Ament, Colleen Anderson, Crystal Anderson, Scott Atchison, Pauline Baker, Christopher Ballantyne, Wilma Ballantyne, Chantell Barker, Bradley Barr, Robin Treasure Beecham, Tara Beltz, Bryant Berg, Tracy Bestland, Crystal Bialkoski, Christopher Bitton, Anna Blouin, Jeremy Boguski, Cheryl Brunet, Amber Buckle, Erin Bukoski, Clarissa Burns, Teralee Burton, Holly Butler, Bernadette Campbell, Rochelle Campbell, Leland Cartwright, Tania Catalano, Kimberly Chambers, Christopher Coulson, Kevin Coutts, Christopher Davie, Amanda Davis, Derek Dick, Jamie Dick, Brian Dube, Sean Dugan, Tyler Emsland, Holly Farski, Tanya Frank, Ian Freeman, Kelly Gallagher, Pamela Gareau, John Gislason, Garry Goldstrand, Richard Gordilo, Robert Goulet, Mary Shannon Hayes, John Hendrickson, Tandy-Lee Hlady, Clinton Hooge, Steven Robert Hrabarchuk, Shohan Illsley, Jacqueline Johnson, Jaime Johnson, Derek Katcher, Shane Kirkness, Loralee Kobelsky, Trina Ladouceur, Blair Lagimodiere, Laurie LaJambe, Tobi-Lynn Lanigan, James LaRocque, Tina Larouche, Brandy Lucas, Thomas Macey, Lisa Malenfant, Lisa Manych, Lesli Marnock, Gavin Wade McDonald, Natalie McGinnis, John McKellep, Jared McLean, Miles McNarland, Roger Melko, Treena Melnick, Aaron Mercer, Jennifer Metcalfe, Dare Millar, Roger Nabess, Colleen Nechvatal, Terra Needham, Christopher Nethery, Tanya Nimetz, William Oakes, Joseph Obsniuk, Jaimita Patel, Bonnie Pettit, Greggory Pingue, Brent Plesh, Jennifer Pomozybida, Trevor Ranville, Joseph Robinson, Leslie Saskowski, Paula Selkirk, Marie-Josée, St-Laurent, Quentin Stevens, Kenneth Streit, Cheryl Struve, Michael Tavener, Kevin Taylor, Shawn Thompson, Andrew Thorne, Bradley Thwaites, Andrew Truong, Deneene Wadelius, Tjaden Wainio, Kimberly Watts, Michelle Werbicki, Jennifer Wiens, Heather Wright, Craig Yahnke, Selena Young, Zachary Zimmer
Honorary Diploma:  Marco Aguilar Juarez, Frederic Henrard
Special Education:  Darren Cook

 

GRADUATING CLASS OF 1994

Diploma:  Sandra Adamchuk, Kerri Anderson, Rueben Christopher Anderson, Cory Baker, Paulene Ballantyne, Allison Beasley, Kurt Beck, Carolyn Bercier, Kelly Bestland, Joey Bilow, Clarence Bjarnason, Mark Boiteau, James Bolton, Susan Bradt, Raymond Burns, Curt Bushko, Chad Butler, Andrea Cantlon, Michelle Carpenter, Tanya Carriere, Stuart Carruthers, Jaime Chalmers, Julenne Chamberlain, Shawna Chamberland, Monica Chartrand, Ryan Clemons, Jerome Conaty, Alma Cook, Christopher Cook, Jennifer Crait, Daniel Cumming, Crystal Dirks, Jason Donahue, MaryAnn Dyrkacz, Garrett Elaschuk, Gerald Erven, Brande Everson, Dennis Fortin, Angela Fosseneuve, Francie Francoeur, Kevin Francoeur, Brian Friesen, Michael Ginter, Kyla Godlein, Cindy Greasley, Charles Harrington, Lana Hay, Lori Helstorm, Starla Holland, Shelley Hurst, Sharla Hyde, Linda Jackson, Vicki Johnson, Daniel Jones, Scott Kelly, Heidi Kemmesies, Marcia Koshel, Lisa Kreller, Carla Lagace, Kori Lagimodiere, Jody LaJambe, Randy Laliberty, Francis Lehmann, Joseph Maciesza, Michaella Marchenski, Jana McAree, Mark McFadyen, Corinna McGinnis, Stephanie McGinnis, Yvonne McKellep, Shawn McLaughlin, Jason Millar, Scott Newing, Daina Nicol, Darla-Jean O'Rourke, Michelle Parker, Christopher Pielak, Dawn Pierson, Michelle Popika, Jerry Reynolds, Scott Robinson, Jennifer Rooks, Wayne Rudolf, Michael Salamandyk, Heather Saunders, Crystal Sayese, Jason Selkirk, Tanya Spencer, Cherilyn Stevenson, Benjamin Stewart, Kurt Stewart, Darren Taylor, Jody Todoschuk, Michelle Todoschuk, Grant Totte, Yvonne Truong, Christopher Turner, Deanne Varey, Scot Wain, Shelley Ward, Veronica White, Diana Wiens, Barbara Young
Honorary Diploma:  Flavio Custodio, Penny Kemp, Olga Kovaltchuk

 

GRADUATING CLASS OF 1993

Diploma:  Danielle Beardy, Kimberley Beasley, Steven Belous, Beverley Bennett, Marnie Berg, Rhonda Berg, Janet Bernstrom, Christopher Bestland, Germaine Brass, Melanie Brass, Brenan Brezinski, Ivan Butler, Lynda Cain, Benjamin Campbell, Darry Campbell, Louie Campbell, Paula Campeau, Tara Cassan, Dean Chambers, Melody Clark, Garfield Constant, Coralee Corbett, Brian Cruz, Jackie Davie, Emma-Lisa Devenny, Darryl Dick, Kevin Doak, David Donaldson, Natalie Ducharme, Britt Dugan, Jennifer Dyck, Todd Early, Glen Emberly, Roberta Erven, Crystal Everson, Clinton Fothergill, Michelle-Renée Gagnon, Rhonda Geswin, Bobbi Goldstrand, Chris Gordillo, Jennifer Goudie, Michelle Guderyan, Samantha Hancock, Jamie Hayes, Jolene Head, Eva Heintz, Kelvin Holland, Shane Holmgren, Janine Howes, Serena Hurst, Katja Hyytianen, Frederick Illsley, Penny Joyal, Lydia Kemmesies, Heather King, Mark Kobelka, Melissa Kobelsky, Kimberly Kotz, Jeffery Lacombe, Kevin Lacombe, Michael Lagimodiere, BenjimanLaJambe, Elise LaJambe, Darin Lanigan, Donna Lawson, Michelle Leffler, Diane Lehmann, Alain LeSann, Patrick Long, Scott Madrigga, Kirby Marnock, Jeffery Marshall, Melodie Matiowski, Laurel McAuliffe, Stacy McDuff, Preston McGillivary, Leonard Melenchuk, Krishna Mercer, Scott Meyer, Shane Mutz, Lisa Muzyka, Trina Myslichuk, Andrena Nicol, Paul Ohryn, Karen Olson, Gary Papunen, Dayna Parkinson, Pratik Patel, Paula Pawlett, Kevin Pettit, Andre Pfund, Guy Pfund, Clayton Pich, Renee-Lori Plante, Yves Pollmann, Jeffrey Profit, James Ranville, Gwendolen Reid, Tanya Reid, Curtis Rivalin, Corrinne Robinson, Shawna Roe, Paul Routledge, Kristin Ruppel, Daniel Sauve, Jocelyn Sayese, Leela Schreyer, Carman Schur, Melinda Shawaga, Debra Shlachetka, Kirby Sinclair, Michael Smith, Denise Sparks, Gavin Steele, Peter Stevenson, Darryl Stewart, Ryan Stone, Marni Streit, Gorden Thomas, Brian Totte, Graham Totte, Charmaine Turner, Debra Ulvick, Christa Vancoughnett, Dale Watts, Bradley Wiens, Julie Wonnacott, Lonnie Wright, Wendy Wright, Trevor Yahnke, Beverly Yury, Brian Zagozewski, Tracy Zetterstrom
Honorary Diploma:  Alexandra Herzog, Annemarie Overgoor

 

GRADUATING CLASS OF 1992

Diploma:  Daniel Abram, Paul Anaka, Daryl Anderson, Ryan Asham, Kwame Baffoe, Penny Bartram, Samantha Bates, Susan Belous, April Bialkoski, Bradley Bodnar, Derek Bourquin, Bonnie Bristow, James Buck, Joseph Bukoski, Jennifer Butler, Bernice Campbell, Janice Carley, Michelle Carnegie, Cary Carriere, Jennifer Carruthers, Marcie Chambers, Keith Chartrand, Dennis Chaychuk, Jennifer Chow, Janelle Clark, Terry Davidson, Christine Davie, Edward Dick, Kelvin Dionne, Jennifer Dolinsky, Travis Emsland, Kevin Erven, Lee Evans, Shellene Everson, Kimberly Farrell, Kevin Fenner, Richard Ford, Nicole Frederickson, Donna Fulmore, Jennifer Garand, Renelle Halle, James Halverson, Karen Haukaas, William Hengemuehl, Jerry Hlady, Korrie Hopper, David Howes, Dawn-Marie Hunter, Kari Hyde, Stacey Jackson, David Jellison, Gregory Johnston, Adam Katcher, Trevor Kelly, Joanne Kitzul, David Koshel, Christopher Kuhl, Bobbi LaJambe, Michael LaJambe, Jodie Landsborough, Fred Lathlin, Lory Lee, Maureen Lindal, Delta Lucier, Teresa Marshall, Jason Martinson, Kevin Martinson, Neoma Maurice, Celeste McDonald, Andrew McKay, Rodney McLaughlin, Louis McLeod, Christine Metcalfe, David Milan, Noretta Miswaggon, Lori Mosondz, Scott Murphy, Morley Nagle, Jacqueline Neuman, Geron Olson, Jordan Olson, Leslie Olson, Aleksandar Pantic, Darren Pierson, Donald Poulin, Allan Prokopow, Brad Rice, Theresa Rivalin, Gail Robinson, Patricia Rouse, Leona Schafrik, Kevin Schreyer, James Schultz, Karen Shillingford, Corinne Slawson, Kelly Spence, Nolan Swetlikoff, Owen Thorne, Pamela Thwaites, Tanya Thwaites, Shane Todd, Tammy Todoschuk, Peter Tornquist, Dale Totte, Kristine Tubiera, Jeanette Turner, Curtis Unfried, Jacqueline Verville, Leanne Viflanzoff, Clayton Wilchowy, Mark Wilson, Laurie Yaskiw, Charlotte Yury, Gerri Zazalak, Shane Zolinski
Certificate:  Joanne Lamirande, Christine Pranteau
Honorary Diploma:  Katrina Legarde

 

GRADUATING CLASS OF 1991

Diploma:  Michelle Adamchuk, Kimberly Atchison, Carlene Beadle, Vicki Beliveau, Michelle Blanchette, Quinton Borreson, Nicole Buchberger, Trevor Cain, Eugene Campbell, Sandy Campbell, Stuart Campbell, Scott Carnegie, Crystal Chamberland, Donald Clark, Dean Colgan, Stephen Crammond, Shauna Crossley, David Crotenko, Marc Crotenko, Wesley Cudmore, Shaun Davie, Denise Devenny, Réal Dewar, Robert Doerksen, Vernon Dolinsky, Roger Dram, Heather Ducharme, Shelley Elaschuk, Jeffery Elder, Nadine Erickson, Joshua Flett, Heidi Ford, Theresa Francoeur, Ludwig Francois, Wesley Friesen, Mark Gajudo, Shelly Gareau, Marnie Ginter, Brenda Gordanier, Katrina Greene, Stanley Guimont, Dana Harkness, Tracy Hatch, Brian Heintz, Shona Helstrom, Mona Johnson, Jeffrey Joyal, Daniel Kecskes, Janet King, Rhenda Kostyk, Michael Kotz, Philip Kotz, Deannae Lagimodiere, Dru Lagimodiere, Derek LaJambe, Cheri-Lyn Lamb, Joel LeSann, Dwight Luce, Darrell Mack, Laura Maksymchuk, Randall Manych, Amber Marchenski, Sheila Matechuk, Dale Matiowsky, Terry McCorrister, Allan McCullough, Leslie McGinnis, Karen McKay, Leonie-May McKay, Nicole McKenzie, Myrna McKinnon, Jack McLean, Denise McLeod, Dannie McMillan, Vincent Miller, Ian Mitchell, David Molyneaux, Stanley Montpetit, Shelley Moran, Dawn Mosondz, Corey Murdy, Lori Nichols, Josué Ortiz Ramirez, Jennifer Parkinson, Scott Pidskalny, Allison Plesh, Crystal Profit, Geoffrey Puckett, Brent Purshega, Kelly Quigley, Jody Rock, Peter Rowbotham, Christine Rudolf, Trudy Slawson, Mark St.Godard, Mark Taylor, Phyllis Thorne, Lana Tkachuk, Warren Todoschuk, Bryan Vipond, Glenn Wadelius, Heather Walker, Joseph Werbicki, Rhonda Whitehead, Daniel Wilchowy, Bradley Young, Tara Zukewich
Certificate:  Jason Dick, Chad Hrappstead
Honorary:  Natasha Mikhalchenko, Rafael Vasconcelos

 

GRADUATING CLASS OF 1990

Diploma:   Wanda Acorn, Lisa Andreychuk, Jason Atkins, Darren Baker, Robert Baker, Thelma Bangogan, Jennifer Beckingham, Jason Berg, Tanis Bestland, Robert Bjarnason, Lorette Bloomfield, Orlando Bornia, Ralph Bowman, Deborah Box, Martina Brass, Max Brenner, Carma Brewer, Tammy Buchberger, Richard Buck, Pamela Campbell, Ian Carley, Leslie Carnegie, Tony Catalano, Denise Chaychuk, David Colgan, Cheryll Constant, Myrna Cook, Marcel Dewar, Cheryl Dick, Crystal Dickie, Nicole Downey, Dean Ducharme, Kory Dutkiewicz, Steven Early, Brenda Farguson, Robert Fortin, Kari Friesen, Lisa Garand, Carl Garrioch, Christopher Godlein, Malisa Godlein, Stacey Hansen, Grant Harbottle, Shayna Hawrysh, Angela Hay, Glenda Hedberg, Garth Helstrom, Robert Helstrom, Lawrence Hlady, Dustin Howe, Gregg Huculak, Charles Jebb, Robert Kerslake, Brent Kolebaba, Paul Koshel, Tommy Koshelanyk, David Kuhl, Michael Lachance, Guy Lagimodiere, Charleen-Marie Lambert, Pamela Lathlin, Michael LeBlanc, Ginette LeSann, Joseph Levesque, Cheri Lucas, Colleen Macumber, Nicole Martinson, Melanie Matechuk, Michelle Matiowski, Shane McAree, Sherri-Lynn McDuff, Kimberly McFadyen, William McIvor, Michael McLaughlin, Gavin McMurchy, Cynthia Michelle, Walter Mink, Shaunda Nechvatal, Darren Neely, Michelle Neely, Martin Nicol, Kimberly Nixon, Shayne O'Connor, Shawn Otchenash, Peter Papunen, Tim Pawlett, Christine Pawlychyn, Michael Peemoeller, Marilyn Prince, Marcie Robinson, Sandra Routledge, Garnet Sass, Nikolene Savchuk, Simeon Sayese, Yvette Sayese, Crystal Sinclair, Destiny Singer, Darcie Smeltzer, Sandy Smith, Sheldon Spaeth, Sherry Spaeth, Robert Spence, Jason Steinke, Lanna Stewart, Dean Storie, Katrina Telfer, Kevin Viflanzoff, Richard Viflanzoff, Bonnie Wagner, Derrick Wainio, Gordon Walker, Lori Willan, Joseph Wilson,  Craig Woodhouse, Trudy Young
Certificate:  Steven Colomb, Victoria Potolicki, Henry Sewap
Honarary:  Thore Hansen, Carsten Trau

 

GRADUATING CLASS OF 1989

Angela Adamchuk, Sherry Allen, Robert Anderson, Anthony Atkins, Clarence Ballantyne, Darlene Ballantyne, Sidney Ballantyne, Susan Baschak, Chris Bignell, Karen Blackmore, Lorna Brass, Mark Bristow, Leah Brown, Cheryl Buchberger, Keith Bugera, Cindy Butler, Jennifer Butler, Cornelius Constant, Cynthia Constant, Omar Constant, Clarence Cook, Fred Cook, Joyce Cook, Jennifer Cose, Juanita Cote, Melodie Dram, Holly Ducharme, Myrna Dyrkacz, Gertrude Easter, June Easter, Jason Emberly, Cynthia Genaille, Heather Genaille, Nelson Genaille, Patricia Genaille, Sherry Genaille, Wilfred Genaille, Maxine George, Barbara Hardy, Katherine Hayward, Brian Hedberg, Garry Herman, Denise Holland, Shannon Hossfeld, Joann Hrabarchuk, Jody Johnson, Robert Joyal, Gregory Kirkness, Elaine Kobelka, Monte Koshel, Celeste Kozik, Brent Kuzyk, Shona LaJambe, Nancy Landsborough, Delores Lathlin, Joseph Lathlin, Brad Libbrecht, Tiffany Marchenski, Lori Marlow, Jo-Anne Matiowski, Timothy McAdam, Carrie McDuff, Cecelia McGillivary, Kevin McGinnis, Patricia McIvor, Neil McKay, Denise McLaren, Troy Millar, Harold Mink, Sherwin Moore, Shelley-Ann Nichols, Stephen Obsniuk, Karen Ohryn, Leland Olson, Wesley Parker, Herveline Piard-Haber, Darryl Pillipow, Sherry Pingue, Michael Plante, Shawn Plesh, Roger Prokopow, Chris Pronchuk, Coleen Quigley, Debbie Reid, Sherri Reynolds, Keith Robinson, Craig Rowbotham, Patsy Shawaga, John Sinclair, Sharalyn Smith, Dawn-Marie St. Godard, Celeste Swetlikoff, Terence Tulman, Genevieve Turner, Darren Uchtmann, Kevin Uchtmann, Linda Vipond, Shannon Vovchuk, Shelley Vovchuk, Peter Vrisk, Brent Ward, Kimberly Wilkinson, Terence Yahnke, Jennifer Yaworski

 

GRADUATING CLASS OF 1988

Chelsea Anaka, Tammy Anderson, Michelle Axcell, Holly Beecham, Tammy Bergen, Lori Betts, Derek Bjarnason, Michael Blackmore, Michelle Brownlee, Delores Buchannon, Cindy Buchberger, Carla Bushko, Corrine Campbell, Elaine Campbell, Kevin Campbell, Elsie Chartier, Lisa Clark, Camille Coad, Carmen Coad, Ramona Collie, Stuart Collie, Treena Colquhoun, Rhonda Commodore, Gary Constant, Irwin Cook, Pamela Coutts, Robert Dampier, Michael deHoop, Michael Delaronde, Cherise Despins, Andrea Deters, Heather Doerksen, Lucille Dorion, Neal Drohan, Jacqueline Dube, Cecilia Engen, Kristine Ford, Jennifer Friesen, Diane Genest, Lee Godfrey, Mary Green, Sandra Gryba, Kim Gurba, Jodie-Anne Halverson, Kelly Heape, Sonya Hengemuehl, John Highway, David Hlady, Bradley Hyrich, Jacqueline Hyrich, Colleen Isfeld, Anna Jansson, Colleen Kaiser, Darin King, Rupert Klyne, Peter Kobar, Bernard Kobelsky, Leane Koss, Mark Landels, Beverly Lathlin, Denise Lathlin, Antoinette Leach, Teresa Magiera, Kelly Maksymetz, Keri-Lee Malanowich, Anthony Markus, Frederick Martin, Michelle Martinson, Brent McDonald, Keith McKay, Penelope McKay, Vanessa McLean, Linda Michelle, Cynthia Myers, Naomi Nicol, Beverly North, Nicole Obsniuk, Terrance Parlow, Milind Patel, Lily Peters, Lisa-Marie Pfund, Eleanor Potolicki, Candida Pugh, Melissa Rollings, Lani Rope, Richard Rousson, Lambert Sanderson, Kevin Seniuk, Jason Shelp, Christian Sinclair, Sherry Sinclair, Bradley Smeltzer, Renee Taylor, Kelly Wadelius, Holly Walker, Tracey Walker, Tami Willan, Bradley Williams, James Wilson, Marie Wilson, Valerie Wilson, Derek Woods, Colin Wootton, Krista Yaskiw, Anita Young, Mark Christopher Young

 

GRADUATING CLASS OF 1987

Pam Anderson, Cheryl Armstrong, Kerri Ashley, Gwen Atchison, Shirley Barbeau, George Beckingham, Vanessa Benson, Jody Bertholet, Darren Bignell, Carol Box, Murray Boyes, Adrianna Buchanan, Angella Buck, Julie Buck, Mark Buck, Matt Butler, David Champion-Taylor, Lori Constant, Tammy Corman, Shane Crossley, Karen Desilva, Curtis Despins, Norman Dick, Scott Dodds, Shawn Donaldson, Colin Drohan, Donny Ducharme, Martin Ducharme, Robert Ducharme, Bonita Dutkiewicz, Gary Fenner, Jennifer Flett, Greg Fox, Serena Gaudet, Rod Gaudry, Pat Genaille, Lisa Genest, Michelle Ginter, Marc Godin, Ronel Graham, Todd Gray, Suzanne Halcrow, Steven Hawrysh, Darren Hayes, Suzanne Hayward, Byron Helstrom, John Hickes, Jill Hiebert, Steve Hlady, Corey Hooge, Dawn Huska, Markku Hyytiainen, Alesha Jackson, Trevor Johnson, Guy Jones, Jackie Jones, Debbie Keller, Lenamarie King, Michael Koshel, Penny Koshelanyk, Shawn Kroll, Donald lair, Leroy Lamb, Jim Langlois, Brent Lanigan, Reg Leclerc, Carla Lucier, Karl Macasaet, Tammy Mageria, Sandra Maksymchuk, Donald Marlow, Kurt Martinson, Lisa McDonald, Shelley McDonald, Sean McDuff, Ben McGillivary, Lynda McIvor, Nadine McLaren, Bev Milan, Shirley Mulhall, Pam Mutz, Melody Nabess, Denise Nechvatal, Leanne Nelson, Kerri Nichols, Lyn Northcott, Heather O'Toole, Jim O'Toole, Kirsten Ohryn, Dwayne Oleksiew, Michael Pawlychyn, Calvin Pelly, Wendy Pidskalny, Michel Proulx, Abigail Pugh, Kirsten Reimer, Teena Ritchie, Brad Rock, Carolyn Rogers, Joey Rollings, Tony Rubletz, Lorna Sanderson, Chris Sawchyn, Aaron Shelp, Simone Sheppard, Scott Spence, Loreen Starr, Jason B. Stewart, William Stonechild, Tania Storie, Thomas Taylor, Joanne Thomas, Tammy Thompson, Leah Thorne, Elizabeth Turner, Cameron Tytgat, Michelle Veitch, Sean Veitch, Scott Weldon, Ragen Wenger, Ron Williams, Greg Young, Jeff Young, Gordon Zaretski

 

GRADUATING CLASS OF 1986

Erin Abram, Laura Anderson, Cheryl Antonio, Sherri Axcell, Diane Ballantyne, Nicholas Banks, Robert Berg, Sean Bertholet, Heather Boyes, Shari Buck, Brian Buckland, David Campbell, Sharon Campbell, Tammy Campbell, Susan Carley, Robert Chartier, Elaine Cowley, Valerie Cox, Diana Delaronde, Debbie Donaldson, Sharon Ducharme, Jackie Dupas, Sherri Eskovich, Wendy Fortin, Bryan Franklin, Rhonda Freeman, Brian Gareau, Carolyn Genaille, Wendy Green, Michaela Guiboches, Juha Hamalainen, Tami Harvey, Jason Havard, Liana Heintz, Monique Henderson, Cathy Herman, Jennifer Hiebert, Tammy Hopper, Ron Hrabarchuk, Leanne Huculak, Mark Huculak, Michelle Hunter, Keith Hyde, John Johnson, Marta Kecskes, Sandra Kelly, Archie Kematch, Leanne Kizuik, Dale Kohn, Kari Kolebaba, Randy Koshel, Colleen Lagace, Kelly LaJambe, Val Laliberty, Perry Lamb, Debbie Langan, Peggy Lathlin, Lynn Libbrecht, Angela Lipscombe, Barry Lucier, Suzanne Mayham, Wanda McCorrister, Jodi McLean, Scott McMurchy, Elizabeth Milan, Tracy Millar, Kelly Morris, Rob Morris, Cheryl Morrish, Roberta Nechvatal, T.J. Needham, Lesa Nordick, Charles Obsniuk, Laurie Obsniuk, Shannon Otchenash, Nancy Overland, Tammy Palosaari, Brad Parker, Jackie Parrott, Pinky Patel, Mark Pugh, Greg Renner, Kelly Rock, Donnie Rotter, Lori Rudyk, Leroy Scott, M. Brent Scott, Lee Sinclair, Monique Smeltzer, Jeff Spence, Guy Stewart, Alan Storie, Lee Tavener, Barry Todd, David Vandenbogerd, Marnie Waddell, Darcie Wadelius, Wendy Watson, Brad Watts, Doug Wilkinson, Rhonda Wilson, Kevin Yaskiw, J. Brent Young, Michael Young, Shauna Young, Dale Zaharia

 

GRADUATING CLASS OF 1985

Debbie Anderson, Diane Anderson, Rod Araneda, Karen Ashley, Corrine Austin, Walter Aysanabee, Diane Bauer, Christine Bignell, Royan Boyes, Lana Brewer, Dean Brownlee, Brian Buchberger, Rosemary Buck, Kara Butler, Brian Campbell, Henry Campbell, Myles Comerford, Rita Comerford, Alice Cook, Brian Corbett, Carri Corman, Darin Coutts, Bernard Cox, David Curry, Janice Desilva, Sharmaine Dirks, Paul Douglas, Jennifer Dumontelle, Allan Farquhar, Joel Fouillard, Marcella Fenner, Shannon Fox, Ken Frost, Angela Gagnon, John Gareau, Paul Gaudet, Susan Gaudry, Kim Graham, Paul Graveline, Kim Gros, Kerry Halverson, Shelly Hamre, Tracy Harper, Marko Hauhia, Kelly Hayes, Kim Heape, Darren Helstrom, Angie Hillsden, Leslie Holowachuk, Traci Hopper, Darryl Hoskins, Linea Johnson, Stephanie Karpan, Kari Koshowski, Don Kryschuk, Colin Lamb, Margie Lamontagne, Lesley Lee, Michelle Lesaichuk, Wendy Magiera, Kim Manych, Susan Markus, Clarence McDonald, Loretta McGinnis, Gordon Miller, Leanne Montroy, Annie Moran, Lisa Moule, Susan Murphy, Lil Nelson, Ron Neveux, Karen Nice, Dee North, Kevin Orchard, Cynthia Perchaluk, Mary Plaxton, Brian Purshega, Jari Rautavirta, Irene Reader, Gillian Reid, Karin Reimer, Lana Ross, Eleanor Roth, Brenda Salamanowicz, Heath Sawchyn, Kevin Scott, Lawrence Scott, Vince Sinclair, Tracy Strong, Debby Taylor, Rob Veito, Brenda Vrisk, Valerie Vrisk, Joanne Watkins, Wade Wenger, Gina Wilson, Cheryl Wishart, Robert Young

 

GRADUATING CLASS OF 1984

Lesa Acorn, Toni Allard, Marilyn Antonio, Monica Araneda, Jodi Baird, Louise Baker, Christine Bastian, Douglas Blocha, Joan Bodnar, Darlene Burns, Cathy Butler, Bonnie Campbell, Dean Campbell, Dianne Campbell, Greg Campbell, Tat-Liang Cheam, Rod Chief, Claire Constant, Chris Cook, Jamie Crozier, Richard Curry, Deborah Daniels, Carolyn De Hoop, Gary Delaronde, Joan Delaronde, Mark Dufault, Teresa Emberly, Angela Evans, Sonny Ewanchuk, Laurie Fenner, Marcie Frechette, David Friesen, Ralph Fuller, Garth Gareau, Laurie Gareau, Lorraine George, Mark Geswin, Juliette Graveline, Caryn Halkett, Wayne Haner, Carolyn Hardy, Rick Henderson, Melva Hercina, Adele Hlady, Tracey Hossfeld, Don Huculak, Sandra Jaeb, Cheryl Jahn, Gayle Jarvie, Michelle Jozsa, Heather King, Richard King, Mike Kizuik, Darryl Koshowski, Karen Krebs, Ian Kroll, Darlene Kuzyk, Mark Lagimodiere, Kris Lamb, Shannon Lamb, Greg Lathlin, Kenny Lathlin, Nancy LeBlanc, Leo Lemaire, Eileen Lucian, Terry Lucier, Glen Macumber, Ken Mak, Walter Marlow, Monty Martinson, Jamie Merriam, Randy Mincer, John More, Lisa Mutz, Sarah Nabess, Robert Neveux, Philip Polsom, Janis Preedy, Bruce Quill, Barbara Reimer, John Sankiw, Janis Saskowski, Iris Shawaga, Fran Sinclair, Kimball Toderian, Kevin Vovchuk, Sean Wadelius, Brenda Wapple, Cindy Watkins, Brenda Wessel, Kathie Williams, Howard Wilson, Sheldon Yaremchuk, Howard Yassie, Patricia Youd, Dannette Zaharia

 

GRADUATING CLASS OF 1983

Bernie Anderson, Sheri Anderson, Carolina Araneda, Dwayne Armstrong, Karen Arthurson, Lisa Ashbaugh, Karen Betts, Corrie Bigelow, Pat Bouchard, Maureen Burns, Don Carnegie, Garth Coad, Kelly Colquhoun, Lorraine Constant, Adam Cook, Barbara Cook, Karen Cook, Steven Cowley, Jeanette Cox, Linda Dano, Drinda Davidson, Derrick Donaldson, Michele Dorma, Janet Doucette, Maurice Ducharme, Aline Dupas, Barry Earley, Debbie Evans, Shirli Ewanchuk, Cheryl Fenner, Brant Fitzpatrick, Amira Fouad, Brenda Fourre, Sue Franklin, José Fuentealba, Carol Gaudry, Lisa Genaille, Betty Gleason, Barbara Goa, Gisele Godin, Jeff Goodridge, Michelle Graveline, David Greening, Christine Harapiak, Barbara Harper, Shauna Harvey, Vincent Hatch, Marju Hauhia, Satu Hellsten, Candice Helstrom, Richard Helstrom, Elinor Hilton, Kim Horn, David Hoskins, Elizabeth Hrabarchuk, Christine Huck, Bill Isfeld, Fjola Johnson, Warren Johnson, Dan King, Jamie Kriniski, Larry Kryschuk, Karen Lagace, Hal Lagimodiere, Barb Larsen, Rosemary Lathlin, Silas Lathlin, Marie LeBlanc, Michael Lee, Tom Leming, Tim Leonard, Teresa Longworth, Marit Lund, Dean Malanowich, David Marchand, Bonnie Marin, Sandi Markus, Frank Marlow, Leslie McDonald, Randy McDuff, Nancy Mislan, Arlee Montroy, Bruce Morrish, Andre Murphy, Valerie Myers, Bonnie Needham, Rhonda Ogrodnick, Heather Parlow, Joanna Parrott, Karen Parsons, Rod Pidskalny, Janine Polsom, Pat Polsom, Bill Pouliot, Brenda Purshega, Kim Pypka, Brenda Rempel, Lyle Rotter, Donald Russick, Dwayne Sakaluk, Brent Saskowski, Natalie Sayese, Wayne Scheschuk, Tammy Scott, Randy Smith, Caroline Steinke, Don Stuart, Sherry Taylor, Russell Thorne, Jacqueline Trudel, Greg Viflanzoff, Michelle Wilkinson, Scott Wishart, Michelle Wootton, Dawn Young

 

GRADUATING CLASS OF 1982

Jim Abram, Debbie Andersen, Howard Andersen, Janys Anderson, Lesa Arsenault, Deanna Austin, Lucy Balanyk, Derrick Ballantyne, Paul Bernstrom, Donna Bigelow, Patty Blocha, Bill Bodnar, Susan Boyes, Diane Buckland, Robin Butler, Heather Carnegie, Melva Cook, Leslee Crozier, Gordon Day, Dwayne Dodds, Richard Dorma, Kelly Douglas, Randy Erlenbush, Sandra Evans, Neil Flett, Barbara Fulmore, Theresa Gale, Susan Gamache, Barb Gareau, Karen Gareau, Karrie Gareau, Lorie Gislason, Lorrelei Graff, Leola Graveline, Cheryl Green, Doug Gros, Jacquie Halcrow, Jarmo Hamalainen, Valerie Hardy, Holli Harrison, Bob Hayes, Tracey Herman, Greg Hlady, Joanne Hooper, Bob Hrabarchuk, John Illsley, Rob Isfeld, Wayne Jackson, Janet Johnson, Richard Kaiser, Minda Kane, Kerri Kaplanchuk, Cynthia Karpan, Nancy Kelly, Stephanie Kersell, Alan King, Gary King, Robert Kohn, Curtis Kozik, Linda Kryschuk, Patsy Kryschuk, Greg Lagimodiere, Deanna LaJambe, Patti LaJambe, Pam Lamb, Tannis Langan, Robert Langlois, Sheila Lavallee, Angela Leel, Colleen Lucian, Darwin Marshall, Doug McIvor, Rose McIvor, Roddy Melnick, Cynthia Miller, Terry Miller, Kim Mincer, Merrill Moore, Janet Moran, Brian Nabess, John Nasecapow, Brian Pillipow, Ken Pillipow, Heather Plaxton, Zoe Pouliot, Ken Redlick, Chris Reid, Steven Reimer, Michael Ross, Karl Sasek, Krystelle Sasek, Carol Sass, Linda Scott, Walter Shawaga, Lana Stait, Carmen Trudel, Theodora Ungurain, Paula Waroway, Debbie Watkins, Joanne Watson, Carrie Wildi, Wayne Yaremko, Carlin Yaworski

 

GRADUATING CLASS OF 1981

Jennifer Abram, Evelyn Acorn, Donna Anderson, Jo-Anne Anderson, Gerald Batycki, Marlene Bernard, Deann Betts, Delores Bodnar, Jack Bon, Ross Bown, Maureen Cameron, Loraine Cartman, Jeannie Carriere, Tat-Siang Cheam, Lori Chudyk, Beverly Constant, Russell Constant, Colleen Cox, Darryl Demchynski, Theresa Demeester, Sharon Derhousoff, Joe Dickie, Brian Durocher, Roy Ellis, Audrey Fulmore, Kendra Freeman, Debbie Gans, Debbie Garand, Claudelle Godin, Cheryl Goretski, Valerie Haggstrom, Harley Halcrow, Ricky Hamilton, Dale Hancharyk, Marianne Harapiak, Cindy Hasker, Cindy Heibert, Joy Heintz, Teresa Hlady, Mark Hominick, Cheryl Hooper, Bill Hrabarchuk, Blair Hrabarchuk, Wayne Huculak, Myra Jaeb, Joe Jarvie, Debbie Johnson, Maureen Johnson, Bill Jozsa, Danny Keats, Gerald Kennedy, Louise King, Naomi King, Tom Kirkness, Doreen Laliberty, Jacquie Lamb, Terry Lamontagne, Todd Lauzé, Teresa LeMay, Janice Libbrecht, Terry Libbrecht, Glenn Lorch, Tom Marlow, Brenda Marin, Marnie McCracken, Sandra Melnyk, David Miller, Tim Miron, Mark Molyneaux, Donna Morin, Dick Moreton, Mark Nelson, Perry Nikolychuk, Troy North, Cheryl Northcott, Vince Ogrodnick, Patrick Phillips, Rita Proulx, Katie Reimer, Glenda Rogowski, Kent Sheppard, Connie Smith, Jenny Snowdon, Ward Streifel, Joan Todd, Ron Trudel, Andy Tuomi, Wesley Turk, Barbara Vieweg, Ralph Vieweg, Lori Viflanzoff, Maxine Wallace, Kim Weldon, Sherri Wilcox, Bruce Woodcock, Michael Wulowka, Carlene Yachiw, Todd Yaskiw, Dwayne Yaworski, Harold Young, Lionel Young

 

GRADUATING CLASS OF 1980

Kathy Andersen, Rhonda Anderson, Brent Arnold, Robert Bakowski, Carolyn Balanyk, Greg Baschak, Richard Bates, Shauna Betts, Kerry Bignell, Sharon Blocha, Anita Bodnar, Scott Bown, Diana Bracegirdle, Randy Burns, Sherilyn Carnegie, Dean Clark, Doris Cook, George Cook, Blanche Cowley, Patricia Cox, Jim Crockett, Deborah Davidson, Donna Day, Debbie DeSilva, Kelly Doig, Linda Donaldson, Jacquelyn Downey, Jacqueline DuFault, Laura Duncalfe, Connie Embury, Katherine Fraser, Terry Garand, Alexander Gareau, Ronald Gleason, Robert Grant, Yvette Graveline, Ian Haynes, Terry Heibert, Steven Heidman, William Heintz, Bradley Jaeb, Gwendolyn Jaques, Glen Johnson, Sharon Johnson, Geoffrey Jones, Darren Jones, Michael Jozsa, Brenda Kelly, Dale Kerwin, Donald Kerwin, Gregory Kohn, Dwayne Kroll, Kenneth Lacey, Garth Lagimodiere, Marguarite Lair, Kevin Lamb, Kathy Langlois, Blaine Lassen, Brenda Lathlin, Elaine Lavallee, Michelle LeMay, Linda Markus, Gladys Martin, Leonard Mazur, Karen McGinnis, Bonnie Meadows, Sherrill Melnick, Gerald Moose, Kimberlee Needham, Gerald Nelson, Leanna Nikolychuk, Willie Pavlick, Jay Peemoeller, Glen Pronteau, Michael Reid, Allan Rookes, Norman Ross, Kathy Rudyk, Laurel Russick, Glen Sanderson, Sharon Sass, Roberta Smith, Anthony Van Dijk, Glenys Warner, Gerri Wulowka, Tammie Yachiw, Glen Yanchycki, Lorraine Yarema, David Zaharia, Derrick Zaharia

 

GRADUATING CLASS OF 1979

Cole Arendt, Glen Arendt, Robert Armstrong, Brad Arthurson, Brian Ballantyne, Neil Bates, Barbara Belous, Curtis Bender, Kevin Bernstrom, Laurel Bodnar, Brenda Bown, Barry Bracegirdle, Glyne Brathwaite, Todd Burkart, Michael Butcher, Margaret Cook, Rosina Cook, Dawn Cox, Jonas Denechezhe, Lana Deters, Wendy Doig, Shelley Donaldson, Kathianne Ducharme, Cheryl Duncan, Michael Dupas, Ronald Dupas, Alison Evans, Murray Evans, Ron Ford, Marguerite Gale, Donald Gamache, Donna Goranson, Lori Hagborg, Shirley Haggstrom, Lori Halcrow, Donna Harpe, Argyle Hillman, Lee Hillman, Kelly Howe, Kenneth Huculak, Clarence Jackson, Renee Joyal, Deborah Joyce, Lawrence Kaczoroski, Donald Kennedy, Bradley Kizuik, John Kobar, Bonita Kouri, Alan Kryschuk, Kevin Lamb, Janet LaJambe, Robert Landels, Raymond Larock, Diane Madden, Nancy Mak, Roland Marin, Dorrie McCracken, Alexander MacDonald, Lorelei Melnick, Beverley Moen, Eric Molyneaux, Ronald Molyneau, Lance Nelson, Cindy Nordick, Katherine Paluck, Alice Paquin, Joseph Partridge, Wade Paterson, Peter Penner, Edith Personius, Frieda Quill, Lorraine Reid, April Rogowski, Lynda Sakaluk, David Simes, George Stuart, Grant Stubson, Heikki Tuomi, Natalie VanDale, Michael Voyer, Allison White, Maureen Whitehead, Wendy Wildi, Roxann Wilkinson, David Woodcock, Lawrence Yarema

 

GRADUATING CLASS OF 1978

Patricia Baschak, Dale Bigelow, Jari Bjorninen, Catherine Black, John Bodnar, Sheila Bodnar, Robert Bracegirdle, Patricia Cameron, Raymond Clarkson, Phyllis Cook, Cheryl Cox, Gayle Cox, Joanne Curry, Mary deBeer, Colleen Dickie, Joanne Dube, Constance Duncalfe, Sandra Ezepchuk, Lindsay Fisher, Sharon Fleming, Georgina Flett, Angela Frechette, Brenda Fulmore, Marilyn Fulmore, Craig Gamache, Cynthia Gans, Jennifer Gibson, Reynald Godin, Linda Goretski, Diane Griffith, Nicole Guiboche, Darrell Hogue, Brad Hominick, Blair Hooper, Herbert Jaques, Kelleen Johnson, Pat Johnson, Darryl Jones, Leslie Karpick, Cynthia Kowalchuk, Daniel Kryschuk, William Kryschuk, Leslie Lagimodiere, Kelly Lauze, Elinor Lee, Ari Lehtela, Adrienne Lucian, Jack Madrigga, Marlene Marion, Lynn McGinnis, Elaine McKay, Sybella Nakonechny, Laurie Nelson, Dale Nychka, Don Nychka, Christopher Parlow, Jo-Ann Plaschewsey, Juha-Taavi Rautavirta, John Richkan, Deborah Sander, Chris Skomorowski, Paul Stubson, Glen Viflanzoff, Roland Watier, Kimberley Yaworski, Shelley Young, Robert Zetterstrom

 

GRADUATING CLASS OF 1977

Bill Anderson, Grace Andrew, Larry Armstrong, Michael Bachnick, Joe Belous, Danny Bergson, Janice Bodnar, Phyllis Chapman, Ken Cloutier, Robert Corman, Sara Crockett, Debbie Curry, Johanna DeBeer, Doreen Denechezhe, Andrew Derhousoff, Wanda Dodds, Mary Ellen Donald, Alex Ducharme, Brian Duncalfe, Denise Duncan, Mike Fjermestad, Cheryl Ford, Lynne Gagne, Cheryl Hall, James Heintz, Susan Howell, Shelley Hrabarchuk, Robert Jackson, Ken Johnston, Brent Kiziuk, Diane Kobar, Judy Kotowich, Gary Lagimodiere, Debbie Lassen, Donna Lathlin, Joan Lathlin, Lance Lauze, Lionel Lavallee, Michael Levesque, Lily Mak, Gordon Moffat, Janine Nault, Shaleen Nikolychuk, Carol Penner, Bill Perchaluk, Terry Plaschewsky, Joan Popika, Heather Russick, Kevin Sawula, Patricia Simes, Jane Scott, Bonnie Smith, Ted Tomchak, Eric Vieweg, Cathy Wallace, Roberta Wheeler, Judy Yachiw, Patty Yanchycki, Dennis Zaharia, Sharon Zetterstrom


GRADUATING CLASS OF 1976

Carolee Batycki, Reg Berezowecki, Elaine Bodnar, Danny Butler, Greg Chudyk, Randy Chudyk, Dan Chun, Kelly Cloutier, Cheryl Deighton, Richard Duncan, Grant Dye, David Evans, Ross Fisher, Lynne Fitzpatrick, Suzanne Frechette, Lyle Gelowitz, Robbie Gleason, Jocelyn Godin, Kerri-Ann Green, Debbie Griffith, Marlene Hart, Sheila Haynes, Terry Hilsenteger, Gwen Hogue, Glenda Jackson, Leonard Jellison, Bob Jonas, Gordon Kelly, Bob Keyser, Blair Kite, Gay Kozik, Heintz Krauss, Valerie Lagimodiere, Doug Lauvstad, Susan Lintott, Marlee Marin, Gordon Mayham, Colin McIntosh, Arleigh Molyneaux, Howie Morrow, Wendy Ohryn, Sharon O'Rourke, Isabella Ostman, Janice Popika, Shane Preedy, Nadeen Preedy, Harvey Rall, Marjo Rautavirta, Wayne Redlick, Lisa Ridings, Lyle Saskowski, Carol Scott, Rose-Ann Shawaga, Doug Siemens, Lindsay Struve, Eunice Stubson, Glenna Thompson, Charlie Tuomi, Brenda Vacheresse, Peter Vandenbogerd, Maggeltje Van Dijk, Mark Vieweg, Colette Wallace, Denis Watier, Michael Williamson, Bruce Wotherspoon, Cindy Yaworski

 

GRADUATING CLASS OF 1975

Murray Allanson, Diane Allen, Byron Apetegon, Cindy Armstrong, Richard Baschak, Rod Berezowecki, Cornelius Bighetty, Marion Bown, Cathy Butcher, Heather Chase, Larry Coutu, John Crockett, Craig Cromie, Shelley Cudmore, Jean Cychmistruk, Lynn Early, Guy Fairbairn, Joseph Fourre, Pat Fulmore, Danny Gagne, Cindy Gee, Kelly Goldstrand, Ken Gurba, Leah Hanson, James Hart, Brian Hickey, Juha Jarvinen, Brenda Jebsen, Bob Johnson, Brian Johnson, Marilyn Jonas, Jim Kerwin, Susan Kolebaba, Kathy Kowalyk, Judith Klassen, Susan Lacey, Brenda Lagimodiere, Jim Lamontagne, Tracey Langan, Bernadette Lavich, Yvonne Leonard, Reg Libbrecht, Derek Lucian, Don McKay, Mary McLaughlan, Doug MacCallum, Ferne MacDonald, Joseph McLeod, David Madrigga, Mark Marin, Gerald Miller, Dianne Mitchell, Judy Moen, Judy Myers, Mitchell Myers, Kathy Parker, Jack Podovinikoff, Sharon Popika, Christal Rivalin, Patty Robinson, Jeannette Rock, Bob Russick, Linda Sandberg, Marie Staples, Barbara Stastook, Steve Vieweg, Mike Walker, Lynn Wilson, Kim Young

 

GRADUATING CLASS OF 1974

Lynda Banting, Darrell Baschak, Sandra Batycki, Keith Berens, Janet Bown, Raymond Burns, Roy Campbell, Maxine Dirks, Marie Dumas, Donald Ezepchuk, Lydia Ezepchuk, Judy Fidler, Rena Fidler, Patricia Fisher, Anita Garand, Dori Gelowitz, Wayne Gorda, Jean Graveline, Ann Hasker, Maria Hernandez, Dawn Hilton, Ulla Hypponen, John Johnson, Gary Kembel, Dennis King, Tom Kobar, Judi Lagimodiere, Meredith Lamb, Darrell Landels, Michael Lucian, Terese Mackey, John Mak, John Moreton, Jim Moule, Patricia Mutz, David Neden, Sandra Nikolychuk, Robert Palmer, Randolf Penner, Barbara Perchaluk, Wendy Russick, Robert Schoch, Janine Seguin, Kim Smandych, Gregory Stevenson, Dorothy Wotherspoon, Rhonda Yachiw, Eleanora Zebin, Randy Zukewich

 

GRADUATING CLASS OF 1973

James Anderson, Lisa Anderson, Elaine Bruderer, Beatrice Cameron, Kilmeny Carrick, Laurica Chalmers, Louise Cloutier, Margaret Devenny, William Fisher, Janet Fulmore, Elayne Garand, Eric Goretski, Brenda Hedberg, Janyce Hill, Kevin Illes, Janice Jebsen, Margaret Jonas, James Kane, Susan Kelly, Katherine Kolebaba, Diane Kozik, William Krys, Dean Lagimodiere, Sheila Leonard, Francis McGillivary, Lillian Michel, Debbie Nikolychuk, Teresa O'Rourke, Maureen O'Rourke, Robin Reader, Erwin Reinfort, George Ross, Sylvia Skomorowski, David Stastook, Kimberley Taylor, Jonathan Weenusk, Sheryl Whitmore, Daniel Wilchowy

 

GRADUATING CLASS OF 1972

Irene Alyea, Barbara Barkett, Susan Berg, Shirley Breland, Richard Buck, Katherine Chartrand, Anthony Cote, Gerrard Devenny, Thomas Forbes, Gregory Fulmore, Heather Fulton, Sheila Gelowitz, Robert Hart, Glen Haynes, Charlotte Herman, Caryll Hryschuk, Kenneth Kerwin, Karen Lagimodiere, Maureen Lagimodiere, Janice Lee, James McNichol, Lori Marin, Linda Matilla, Susan Moffat, Thomas Mulhall, Larry Nerbas, David Pfau, Patricia Rawson, Barbara Robertson, Constance Rockney, James Roman, Celeste Roy, Gary Sheane, Marilyn Smith, Linda Solodiuk, Lorraine Soshycki, Bruce Tawse, Norman Thomson, Robert Vipond, Conrad Watts

 

GRADUATING CLASS OF 1971

Bonnie Allen, Joanne Bernstrom, Larry Booth, Gordon Carnegie, Jean Carpenter, Ted Cheetham, Kathy Chernenkoff, Carol Coutu, Ken Deminick, Richard Ducharme, Cecil Embury, Kirk Gorham, Ernest Graveline, Joanne Graveline, Brian Hill, Gary Joyal, Heather Keats, Wayne Kennedy, Hamid Khedheiry, Joanne Knezacek, Brian Lagimodiere, Gordon Lundy, Wesley Mackey, Lynda Madarash, Barbara Mahalek, Henry McLeod, Patti Mitchell, Nancy Newstead, Geraldine O'Rourke, Doreen Popika, Leslie Robertson, Rod Seidel, Charles Snyder, Albert Streit, Ann Szadiak, Heather Thompson, Debra Thorvaldson, Judy Whitmore, Sheila Zetterstrom

 

GRADUATING CLASS OF 1970

Ian Alexander, Denyse Arsenault, Ronald Bagshaw, Brenda Baker, James Beck, David Bernstrom, Sandra Bickle, Wayne Bilenky, Barbara Cran, Richard Colgan, Jayson Deminick, Cheryl Devenny, Claudette Dube, Ann Dunlop, William Edwards, Colleen Gorham, Leslie Grant, Frank Hambleton, Beverly Hamre, Ivy Hamre, Jayne Hancharyk, Douglas Haynes, Violet Herman, Gerald Hickey, Karen Hilton, Gary Hopper, Edwin Jebb, John Lejins, Heather McLean, Alice McLeod, Katherine McIntosh, Brenda Moreton, Sonja Pasiowetz, Randolph Reader, Sherralene Rivalin, Norma Sawatzky, Blair Sheane, Kevin Shipley, Ernest Streit, Carol Turner, Nick Vandenbogerd, Lance Wadelius, Lois Walker, Paul Walton, Blaine Weir, Dennis Yaworski

 

GRADUATING CLASS OF 1969

Bruce Austin, Ellen Bagshaw, Roger Barsey, Howard Berg, Eileen Berger, Bryan Bernstrom, Thelma Bland, Gaye Cameron, Linda Carnegie, Katherine Carpenter, Beverley Commodore, Diana Commodore, Louise Costello, Rose Cychmistruk, Shirley Cychmistruk, Robert Didur, Ernest Dion, Neil Ducharme, Fredrick Edworthy, Norma Ezepchuk, James Frank, Wayne Funk, Denise Garand, Beverley Gibson, John Gleadle, Eileen Herman, Hans Hoksbergen, Stephen Johnson, Betty Ann Kolebaba, Leslie Langlois, Lorne Lauvstad, Jeanine Lintott, Douglas Long, Anna Maciesza, Jane Madrigga, James Madrigga, Barbara-Ann Monro, Kenneth Murphy, Linda Neill, Robert Parker, Donna Peckham, Geraldine Otke, John Stephens, Valerie Tadda, James Thomson, Donald Wilken, Elaine Zilkie

 

GRADUATING CLASS OF 1968

Ronald Alexander, Linda Anderson, Diana Arsenault, Monique Bichon, Wendy Brown, Donald Campbell, Gordon Chan, Eleanor Davidson, Gary Dilay, Mareea Doherty, Elizabeth Eidse, Ronald Federation, Leanne Fenner, Peter Konstantinoff, Wila-Faye Zaworonok, Malcolm Green, Leanne Marin, Carman McBride, Holly McDonald, Dennis McMillen, Dale Mulhall, Susan Neden, Reed Perry, Garnet Profit, Kathleen Smith, Guy Tavener, David Viflanzoff, Marion Yarema

 

GRADUATING CLASS OF 1967

Carole Baker, Betty Clark, Marie Despins, Wilfred Dilay, Patricia Guillas, Rene Guillas, Judith Madill, Marvin McKay, Judith Melnyk, Carol Moule, Brian Robertson, Kathleen Smith, Linda Stephens, Marlene Strand

 

GRADUATING CLASS OF 1966

Aaron Berg, George Despins, Helene Dube, Kenneth Gair, Karen Kolodinsky, Joseph Mercredie, Margaret Monro, Brian Murphy, Diane Presuaka (Cryderman), Rosalind Ridings, Louise Rivalin, Judith Roche, Jacqueline St. Jacques (Chartrand), Beverly Shklov, Heather Thorvaldson, Richard Way, Faye Zilkie

 

GRADUATING CLASS OF 1965

John Bagshaw, Terry Batchelar, Elaine Berglund, Lloyd Bisson, Carolee Cameron, Judy Colgan, Diane Cryderman, Faye Edworthy, Kathy Emery, Ken Gair, Lorne Harmatiuk, Sandra Hayes, Donna Hayward, Wayne Hutton, Brynne Jones, Sharon Long, Anne McIntosh, Ken Marshall, Jane Melko, Bob Munroe, Terry Needham, Ron Rice, Arlene Shmon, Iris Strand, Helga Szotowski, Doug Taylor, Chris Wadelius, Ron Wasik, Gordon Worobec, Jim Worobec

 

GRADUATING CLASS OF 1964
The Pas Collegiate

Grade 12
Louise Campbell, Marg Carley, Isabel Coad, Judy Colgan, Cheryl Fee, Shirley Fiddler, Gerry Foster, Arthur Grant, Reg Hunchuk, Jerry Johnson, Marion Krys, Carole Lauvstad, Cherilee Libbrecht, Ron Libbrecht, Dennis Madrigga, Mervin Marchenski, Bob Munroe, Connie Murphy, Duana Needham, Garry Neil, Barbara Newstead, Barry Persunka, Mike Petryk, Gerald Skoronski, Barbara Stephens, Deanna Weins   

Grade 11
Terry Batchelar, Elaine Berglund, Stan Bialkoski, Cathy Blenkin, Carolee Cameron, Jack Campbell, Ken Crawley, Diane Cryderman, Faye Edworthy, Kathy Emery, Ken Gair, Lorne Harmatiuk, Sandra Hayes, Donna Hayward, Ron Heuchert, Wayne Hutton, Tom Jacques, Karen Johnson, Joe Laliberty, Sharon Long, Larry Lytle, Marion Madrigga, John Matilla, Anne McIntosh, Jane Melko, Terry Needham, Don Parker, Earl Reader, Ron Rice, Clinton Rivalin, Arlene Schmon, Ken Stephenson, Ralph Strand, Terry Sullivan, Helga Szotowski, Doug Taylor, Chris Wadelius, Ron Wasik, Doug Whitmore, Gordon Worobec, Jim Worobec, 

 

GRADUATING CLASS OF 1963
The Pas Collegiate

Grade 12
John Bagshaw, Carol Berglund, Frances Campbell, Bob Carley, June Chapel, Bill Chapman,  Patricia Doherty, Gerry Foster, Jeanne Gair, Joy Harkness, Dudley Hill, Jack Kostyck, Loretta Lindal, Dennis Madrigga, Myrvyn Marchenski, Mae Marcroft, Florence Marteinsson, Bill McLean, Bob Munroe, Duane Needham, Barbara Newstead, Donna Paull, Mike Petryk, Gladys Pettit, Anne Toews, Ray Wolfe, Barbara Young, Marguerite Zaworonok

Grade 11
Glen Anderson, Marjorie Anderson, Bonnie Burns, Louise Campbell, Margaret Carley, Mac Clark, Isabel Coad, Judy Colgan, Robert Collie, Tony Commodore, Ken Crawley, Cheryl Fee, Shirley Fidler, Marlene Forster, Arthur Grant, Lorne Harmatiuk, Rodney Harmatiuk, Ron Heuchert, Reggie Hunchuk, Marion Krys, Leila Leader, Doreen Lesko, Cherilee Libbrecht, Ronald Libbrecht, Allen Madrigga, Marion Madrigga, Heather McKay, Lawrence Melko, David Millar, Connie Murphy, Terry Needham, Garry Neill, Carole Lauvstad, Gerald Skoronski, Barbara Stephens, Ken Stephenson, Deanna Weins,  Haven Vatzel, Jim Worobed

 

GRADUATING CLASS OF 1962
The Pas Collegiate

Grade 12
Jack Berg, Alana Cameron, Peter Campbell, Beverly Clark, Juley Clark, Edward Engen, Len Engen, Claude Grandmaison, Arnold Hamre, Janet Hayes, Dudley Hill, Adelle Jolly, Mae Marcroft, Sid McKay, Bob McKee, Bill McLean, Duane Needham, Allan Petryk, Mike Petryk, Pat Taylor, Allan Wolfe, Ray Wolfe, Jack Yakusik

Grade 11

Janet Arnold, Joan Bagshaw, John Bagshaw, Carol Berglund, Elmer Bigelow, Bonnie Burns, Wilfred Cameron, June Chapel, Bill Chapman, Richard Chapman, Bernie Clark, Mackenzie Clark, Robert Collie, Tony Commodore, Jo Ann Didur, Patricia Doherty, Carol Dupas, Willie Federation, Gerry Foster, Jeanne Gair, Duncan Garroway, Joy Harkness, Roger Harrison, Ron Heuchert, Louise Hone, Jack Kostyk, Arthur Kumeiga, Doreen Lesko, Loretta Lindal, Isabel Lytle, Dennis Madrigga, Myrvyn Marchenski, Florence Marteinsson, Lynn McCoy, Bob Monroe, Barbara Newstead,  David Olson, Gladys Petit, Michael Petryk, Calvin Rowley, Trina Shklov, Ken Stephanson, Marsha Trager, Frank Vipond, Barbara Young, Marguerite Zaworonok 

 

GRADUATING CLASS OF 1961
The Pas Collegiate

Grade 12
Bob Carley, Len Engen, Leonard Flett, Marilynn Framingham, Gary Kolidinsky, Terrie Ling, David Martin, Sid McKay, David Mossman, Walter Pawlikewich, Faye Reader, Dick Robertson, Verna Samborski, Marilynn Toombs, Tom Weir, Allan Wolfe, Tony Youd

Grade 11                                                                                                                                  
Joan Bagshaw, Phillip Batchlor, Florence Beleski, Jack Berg, Elmer Bigelow, Bonnie Burns, Alana Cameron,
Peter Campbell, June Chapel, Juley Clark, Wayne Fedje, Gerry Foster, Sharon Gamey, Duncan Garroway,
Arnold Hamre, Joy Harkness, Janet Hayes, Dudley Hill, Donna Houghton, Del Jolly, Donald Landanchuk, Emile Lavallee, Tony Leaver, Allan Madrigga, Dennis Madrigga, Mae Marcroft, Bobby McKee, Bill McLean,
Duane Needham, Diane Pasiowetz, Allan Petryk, Mike Petryk, Joe Reader, Anne Ross, Marvin Stachiw, Esther Trager, Frank Vipond, Jack Yakusik, Dennis Warner, Ray Wolfe

 

GRADUATING CLASS OF 1960
The Pas Collegiate

Grade 12
Glenda Campbell, Bob Bagshaw, Roger Chamberland, Bev Clark, Marvin Coad, Linda Engen, Bob Framingham, Helen Gans, Walter Koshel, Brian Ling, Jerry Lozinski, Bill Melko, Linda Mitchuk, Walter Pawlikewich, Mike Szadiak, Pat Taylor, Sandra Van Buren, Leif-Erik Wadelius, Kathleen Watt, Vivian Wong, Katherine Zawaronok,                                         

Grade 11
Sonya Barkett, Elmer Bigelow, Beverly Anne Bridges, Ella Brownlee, Bob Carley, Darlene Carragher, Beverly Jane Clark, Bill Clark, Sadie Orlean Davidson, Anthony Gregg Douglas, Janice Duke, Leonard Engen, Leonard George Flett, Marilyn Edith Framingham, Arnold Hamre, William Buchanon Hoskins, Donna Houghton, Kathy Jacobs, Clifford Klassen, Garry Paul Kolodinsky, Elaine Mae Kostyk (Valedictorian), Roselie Jeanne Labelle, Don Ladanchuk, Carol Lucas, Syd McKay, Maureen McKeelep, Jeanne Harriet Grace McKenzie, Bill McLean, Judy Melko, David Roseville Mossman, Duane Needham, Diane Pasiowetz, Mabel Marlene Petit, Fay Reader, Richard Joseph Robertson, Matthew Smith, Marvin Stachiw, Marlyn Evelyn Toombs, Esther Trager, Tom Weir, Raymond Wolfe, Allan Wolfe, Jerry Zukewich

 

GRADUATING CLASS OF 1959
The Pas Collegiate

Grade12
Shelagh Chapman (Valedictorian), Michael Craig, Colleen Garraway, Wesley Guymer, Dianne Houghton, Walter Koshel, Julian Nanybida, Dianna Proche, May Reader, Theresa Roche, Mary Smith, Elizabeth Sokoloski, Paula Van Buren, Vaughn Wadelius, Donald McAdam

Grade 11

Anne Anderson, Wesley Antosh, Robert Bagshaw (Valedictorian), Alexandria Bailey, Elaine Bloomquist, Ronald Bridges, Glenda Campbell, Elizabeth Carpenter, Doreen Carson, Robert Chiddenton, Marvin Coad, Barry Dowhaniuk, Annette Du Bois, Edward Engen, Wayne Fedge, Paul Fee, Robert Framingham, Ellis Gratton, David Jones, Eva Lamontagne, Val Leader, Bernice Lindal, Alfred MacDonald, Marjorie Marchenski, William Melko, Linda Mitchuk, Walter Pawlikewich, Florence Shemanski, Merilee Shklov, Michael Szadiak, Patricia Taylor, Sandra Van Buren, Leif-Erik  Wadelius, Kathleen Watt, Bonnie Zayac, Katherine Zaworonok

 

GRADUATING CLASS OF 1958
The Pas Collegiate

Grade 12
Tony Berezowecki, Margo Campbell, Jessie Coad (Valedictorian), June Healey, William Hone, Shirley Johnson, Betty Jones, Adrienne LaFontaine, Robert Lauze, Mika Palanychka, Patricia Polowy, Elizabeth Williams, Judith Yakusik, Fern Zayac

Grade 11
Shelagh Chapman, Linda Engen, Helen Gans, Colleen Garraway, Wilfred Genaille, Wesley Guymer, Lawrence Herman, Dianne Houghton (Valedictorian), Kathleen James, Walter Koshel, Carol Krys, Teeny Lucian, Donalda McLeod, Dianna Proche, May Reader, Mary Smith, Elizabeth Sokoloski, Darlene St. Godard, Paula Van Buren, Vaughn Wadelius

 

GRADUATING CLASS OF 1957
The Pas Collegiate

Grade 12                                                                                                          
Elaine Bagshaw, Carl Berger, Darline Dowhaniuk, Murray Harvey, Angela James (Valedictorian), Jean Loughead, Fred Madrigga, Merle McKellar, Laura Mitchuk, David Murray, Donna Rigby

Grade 11
Tony Berezowecki, Margo Campbell, Jessie Coad, Arlene Dupuis, June Healey, William Hone, Michael James (Valedictorian), Shirley Johnson, Betty Jones, Ernest Krys, Robert Lauze, Patrick Long, Patricia McNeely, Gary Morrish, Mike Palanychka, Patricia Polowy, Donna Russell, Elizabeth Williams, Judith Yakusik, Jerry Yip, Fern Zayac

 

GRADUATING CLASS OF 1956
The Pas Collegiate

Grade 12                                                                                                                                  
Ted Bagshaw, Lyle Bloomquist, Florence Buckingham, Parker Burrell, Elaine chalmers, Irene Dmitruk, Don Gowans, Louise Grant (Valedictorian), Marjorie Jackson, Murry Moffat, Marybet Morgan, Shirley McKellar, Joan Wikjord, Joyce Wikjord, Fred Woodward

Grade 11
Elaine Bagshaw, Carl Berger (Valedictorian), Frieda Brauneis, Carl Carleton, Darline Dawhaniuk, Murray Harvey, Bob Hayes, Ken Hill, Angela James, Richard King, Ernest Krys, Jim Lack, Doreen Landells, Guy Libbrecht, Jean Lougheed, Fred Madrigga, Merle McKellar, Pat McNeely, Phyllis Melnick, Laura Mitchuk, David Murray, Mike Palanychka, Glenda Parker, Ruth Paterson, Donna Rigby, Donna Russel, Nellie Senchuk, Joan Shmon, Jack Sinclair, Paul Smith, Carola Stephenson, Derland Watts, Bonnie Weir

 

GRADUATING CLASS OF 1955
The Pas Collegiate

Grade 12
Shirley Allen, David Bagshaw (Valedictorian), Anna Chartrand, Rheta Cox, Joyce Forster, Betsy Gamache, Orval Hood, Jim Ilchyshyn, Don Lougheed, Jean McGinnis, John Millar, Kent Morgan, Frank Parker, Jim Russell, Ruth Smith, Fred Woodward

Grade 11
Bertha Anderson, Ted Bagshaw, Lyle Bloomquist, Florence Buckingham, Carole Bunn, Parker Burrell, Carl Carleton, Elaine Chalmers, Carla Creighton, Irene Dmitruk, Hugh Fishcer, Louise Grant, Wallace Hasker, Marjorie Jackson, Lin Lagimodiere, Guy Libbrecht, Jim Lock, Jim Madill, Yvonne McGinnis, Shirley McKellar, Murray Moffat (Valedictorian), Lenore Morcroft, Marybet Morgan, Mary Mulhall, Pauline Petryk, Orest Pidskalny, Bing Reader, Helen Simpson, Leola St. Godard, Audrey Sudchuk, Derland Watts

 

GRADUATING CLASS OF 1954
The Pas Collegiate

Grade 12
Gary Hughes, James Ilchyshyn, Philip Keddie (Valedictorian), Marion Kerr, Malcolm McKinnon, Kent Morgan, Jackie Rivalin, Roy Smith

Grade 11
Shirley Allen, Lorna Bagnall, David Bagshaw, Lyle Bloomquist, Anna Chartrand, Rheta Cox, Rolande Despins, Hugh Fischer, Joyce Forster, Betsy Gamache, Louey Grahn, Judy Grant (Valedictorian), Wallace Hasker, Orval Hood, Joan Jack, Don Lougheed, Jim Madill, Jean McGinnis, John Millar, Frank Parker, Martin Poirier, Eddie Sawala, Ruth Smith, Fred Woodward 

 

GRADUATING CLASS OF 1953
The Pas Collegiate

Grade 12          
Floyd Bickford, Arnold Bilyk, Janyce Cox, Lorraine Cudmore, Lorreta Gabert, Margaret Hasselmann, Sheila Howie, Mona Jaeger, Albert Kolebaba, William Kolodinsky, Gerald Lauze, Malcolm McKinnon, Albert Melnick (Valedictorian), Elio Mezzarobba,  Lawrence Ogrodnick, Donald Orchard, Kenneth Spencer, Vera Anne Spencer

Grade 11
Arthur Allen, George Allison, Roger Amos, Fred Anderson, Isabel Bialkoski, Lillian Boyko, Rosemary Chapman, Cam Cox, Florence Deminick, Leola Despins, Raymond Harmatiuk, Stella Hayduk, Gary Hughes (Valedictorian), James Ilchyshyn, Gordon Jorgenson, Philip Keddie, Marion Kerr, Anne Koshel, Max Lebowicky, Jean McGinnis, John Millar, Kent Morgan, Dawn Needham, Lucy Palanychka, Frank Parker, Gwen Pocock, Helen Premachuk, Walter Proche, Lesley Ridings, Jacqueline Rivalin, Alex Samborski, Caroline Shemanski, Betty Shmon, Chloe Sinclair, Roy Smith, Norma Stevenson, Bruce Thack, Olga Yaworski                                              

 

GRADUATING CLASS OF 1952
The Pas Collegiate

Grade 12
Herb Amos, Floyd Bickford, Don Bohay, Jack Bohay, Nayda Boyko, Jim Bunn, Jim Chalmers, Sylvia Chokan, Octave Deslaurier, Gervin "Zac" Greasley, Rica Gurowka (Valedictorian), Lyle Harron, Jo-Ann Karras, Walter Krivda, Gerald Lauze, Raymond Lichowit, Lloyd "Toad" McGinnis, Emelio "Mel" Mezzarobba, Lorne Morin, Don Orchard, Nancy Premachuk, Roland "Ribs" Rivalin, Tom Suchy, Ronald "Buddy" Wisewell

Grade 11                                                                                                                                  
Sheila Abbot, Arthur Allen, Arnold Bilyk, Janyce Cox, Lorraine Cudmore, Joan Funk, Lorreta Gabert, Clarke Gudgeon, Margaret Hasselman, Sheila Howie, Pauline Holmes, Mona Jaeger, Conrad Johnson, Edwin Johnson, Garth Johnson (Valedictorian), Kathleen Keddie, William Kolodinsky, Anne Koshel, Elsie Kozik, Donald Lamb, Malcolm McKinnon, Elio Mezzarobba, Albert Melnick, Jeanne Millar, Lawrence Ogrodnick, Ida Pidskalny, Sylvia Senchuk, Chloe Sinclair, Vera Anne Spencer, Valerie Thompson, Bill Tront, Tony Zukewich

                                                      

GRADUATING CLASS OF 1951
The Pas Collegiate

Grade 12
Connie Allen, Rosie Berezowecki, Helen Madill, Barbara Millar (Valedictorian), Evans Premachuk, Grace Rigby, Anatole Gurowka, Allan Parker

Grade 11                                                                                                                                  
Herb Amos, Alex Beleski, Floyd Bickford, Donald Bohay, Jack Bohay, Nayda Boyko, Jim Bunn, Doreen Chartrand, Jim Chalmers, Sylvia Chokan, Octave Deslauriers, Irene Godin, Gervin Greasley, Rica Gurowka, Lyle Harron, Edwin Johnson, Mickey Johnson, Joann Karras, Violet King, George Klempa, Gladys Kozik, Walter Krivda, Gerald Lauze, Lawrence Lichowit, Ray Lichowit, Lloyd McGinnis, Norman Melnyk, Emilio Mezarrabo, Lorne Morin, Beryl Needham, Olive Nichols, Donald Orchard, Nancy Premachuk, Roland Rivalin (Valedictorian), Verna Senchuk, Frank Shpiruk, Tommy Suchy (Valedictorian), Valerie Thompson, Jacqueline Viflanzoff, Jack Weldon, Marilyn Wilson, Ronald Wisewell, Tony Zukewich

 

GRADUATING CLASS OF 1950
The Pas Collegiate

Grade 12
Raymond Bates, Helen Boyko, John Brown, Rilla Brown, Ron Cox, Agnes Cudmore, Gerry Foster, Ken Gair, Bryant Hasker, Doreen Harper, Marjorie Joyce, Danny Klem, Bill Klempa (Valedictorian), David Loucks, Eddie Loucks, Ethel Nichols, Bob Poirier, Kathleen Sigurjonsson, Stanley Williamson

Grade 11
Connie Allen, Alex Beleski, Rosie Berezowicki, Warner Bickle, Jack Bohay, Mary Bohay, Jim Bunn, Irene Chartrand, Mudest Cymbalisty, Aratole Gurowka, Lyle Harron, Sylvia Hill, Mickey Johnson, Eileen Kereluk, Jack Lister, Edmund Lucien, Helen Madill, Lloyd McInnis, Norman Melnick, Barbara Millar, Allan Parker, Evans Premachuk, Grace Rigby, Roland Rivalin, Verna Senchuk, Tanis Sigurjonsson (Valedictorian), Stella Sokoloski, Martin Twerdoclib, Marilyn Wilson, Ronald Wisewell

 

GRADUATING CLASS OF 1949
The Pas Collegiate

Grade 12
Phyllis Anderson, Annie Berezowicki, Ian Bickle, Victor Carpick (Valedictorian), Dorothy Curry, Bill Howie, Jack Kauas, Mike Kryschuk, Phyllis Ladanchuk, Eddie Pilote, Shirley Ray, Jack Shannon, Douglas Walker, Margaret Williams

Grade 11
Raymond Bates, Bill Bohay, Helen Boyko, John Brown, Rilla Brown, Clifford Cox, Ronnie Cox, Agnes Cudmore (Valedictorian), Donald Fisher, Geraldine Foster, Kenny Gair, Doreen Harper, Bryant Hasker, Ronny Hayes, Marjorie Joyce, Danny Klemm, Bill Klempa, Claude Kozik, Annette Lagimodiere, Jack Lister, David Loucks, Loreen McKinnon, Irene Mecalick, Ethel Nicols, Freida Ogrodnick, Mervyn Ray, Nettie Shipiruk, Kathleen Sigurjonsson, Delores Urquhart, Pat Williamson, Stan Williamson

 

GRADUATING CLASS OF 1948
The Pas Collegiate

Grade 12
Nina Gurowka, Jack Johnson, Ray Johnson, Martin Johanson, John Kerr (Valedictorian), Norman Kerwin, Fred Premachuk, Jim Smart, Adam Sus, Thomas Webb, Frank Williams, Waldo Yuke

Grade 11
Pat Abram, Anne Berezowecki, Ian Bickle, John Bodnar, Bill Bohay, Victor Carpick, Neil Devenny, Donald Fisher, Analee Hanson, Verna Hayduk, George Hiatt, Bill Howie, Joan Humberstone, Eddy Kay, Lydia Kolodinsky, Mike Kryschuk, Minne Kwas, Phyllis Ladanchuk, Jeanette Lafontaine, Jim Millar, Ray Mitchuk, Pat Mulhall, Vada Nichols, Nancy Ogrodnick, Eddie Pllote, Shirley Ray, Shirley Shklov (Valeditorian), Steve Shpiruk, Jenny Suchy, Doug Walker, Lillian White, Margaret Williams, Pat Williamson